Connect with us

Aktualności

Milion za złom?

Jeden z goleniowskich przedsiębiorców, zajmujący się między innymi demontażem i złomowaniem rozbitych samochodów, od lat domaga się od powiatu zapłaty za wykonane – jego zdaniem – usługi. Na razie, choć do Rady Powiatu w Goleniowie trafiają kolejne skargi dotyczące tej sprawy, bez większego efektu.

Opublikowane

w dniu

Jak się dowiedzieliśmy, chodzi przede wszystkim o samochody powypadkowe, które przez długie lata trafiały na parking prowadzonej przez Zenona Staszkowa firmy ZENEX-AJV. Tak długo, jak prowadzone są dotyczące ich dochodzenia, pojazdy są objęte "kuratelą" wymiaru sprawiedliwości. Po zamknięciu sprawy przekazywane są jednak starostwom i jeśli właściciel nie odbierze wraku (a zdarza się to nagminnie), to właśnie one muszą właścicielom parkingów płacić za jego składowanie. W przypadku goleniowskiego starostwa i ZENEX-AJV regulowała to zresztą stosowna umowa.

Zenon Staszków uważa jednak, że jej zapisy nie są honorowane przez urzędników. Domaga się zapłaty za blisko 50 pojazdów, stojących na jego terenie i twierdzi, że zaległości sięgają – bagatela – około miliona złotych. Jego wersję zdarzeń wydają się potwierdzać orzeczenia Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Starosta Tomasz Kulinicz, który przez poprzednie dwie kadencje nadzorował w starostwie pion komunikacji jako wicestarosta, odmówił komentarza w tej sprawie. Powiedział nam jedynie, że czeka na rozstrzygnięcia sądów.

Więcej na ten temat w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie