Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Mila na piątkę z minusem

Z Tomaszem Banachem, wiceburmistrzem gminy Goleniów rozmawiamy o przebiegu tegorocznej Goleniowskiej Mili Niepodległości i planach na przyszłość.

Opublikowane

w dniu

– Jak pokazuje tegoroczne zainteresowanie biegaczy udziałem w mili, to można czuć się bezpiecznie. Nie ukrywam, że w analizie też podeszliśmy do tego tematu. Już rozmawiamy nie tylko o kolejnej przyszłorocznej mili, ale również o jubileuszowej – 30, która odbędzie się za dwa lata. To będzie dobry moment do tego, by podnieść jej atrakcyjność i to znacząco. Co roku są pewne akcenty, które mają pokazywać tendencję wzwyżkową, to chociażby w tym roku goście honorowi, fajerwerki, obecność klubu motocyklowego. Zwieńczenie tych elementów ma nastąpić na 30. mili. Do tego dochodzą inwestycje, które zaplanowaliśmy w Goleniowie, czyli przebudowa ulicy Norwida, bramy wjazdowej na stadion, wybudowanie miejsca pod scenę, czy też przygotowanie parku przy ul. Szczecińskiej, który będzie sprzyjał tej imprezie. Mila się rozwija, to nie jest tak, że osiągnęliśmy jakiś pułap i osiedliśmy na laurach – mówi T. Banach.

Więcej na ten temat w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie