Connect with us

Aktualności

Mila na piątkę z minusem

Z Tomaszem Banachem, wiceburmistrzem gminy Goleniów rozmawiamy o przebiegu tegorocznej Goleniowskiej Mili Niepodległości i planach na przyszłość.

Opublikowane

w dniu

– Jak pokazuje tegoroczne zainteresowanie biegaczy udziałem w mili, to można czuć się bezpiecznie. Nie ukrywam, że w analizie też podeszliśmy do tego tematu. Już rozmawiamy nie tylko o kolejnej przyszłorocznej mili, ale również o jubileuszowej – 30, która odbędzie się za dwa lata. To będzie dobry moment do tego, by podnieść jej atrakcyjność i to znacząco. Co roku są pewne akcenty, które mają pokazywać tendencję wzwyżkową, to chociażby w tym roku goście honorowi, fajerwerki, obecność klubu motocyklowego. Zwieńczenie tych elementów ma nastąpić na 30. mili. Do tego dochodzą inwestycje, które zaplanowaliśmy w Goleniowie, czyli przebudowa ulicy Norwida, bramy wjazdowej na stadion, wybudowanie miejsca pod scenę, czy też przygotowanie parku przy ul. Szczecińskiej, który będzie sprzyjał tej imprezie. Mila się rozwija, to nie jest tak, że osiągnęliśmy jakiś pułap i osiedliśmy na laurach – mówi T. Banach.

Więcej na ten temat w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie