Connect with us

Kultura

Mikołaje są wśród nas

O godzinie 16 rozpocznie się na goleniowskich Plantach tradycyjny festyn „Mikołaje są wśród nas”.

Opublikowane

w dniu

Odbędzie się on w nowej formule. Jak podaje strona goleniow.pl, zamiast sceny na Plantach – Mikołaj i elfy przy choince. Trzygodzinna zabawa dla dzieci z animatorem, dużo atrakcji, akcje charytatywne dla Emila Kazanowskiego, zbieranie karmy dla podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami pod hasłem „Podaruj psu puszkę pod poduszkę!”, Bieg z Mikołajem z grupą Rozbiegany Goleniów. Szczegóły m.in. na facebookowym profilu Goleniowskiego Domu Kultury.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Kultura

Jubileuszowe koncerty

Kultura. 30 – lecie działalności obchodzi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej Ina.

Opublikowane

w dniu

Koncerty, w których byli i obecni członkowie zespołu INA odkryją przed nami swoje „Fascynacje Folklorem”, odbędą się dzisiaj i jutro:

  • 21 września, godz. 18:00 | RAMPA KULTURA | Koncert Jubileuszowy „Fascynacje Folklorem”
  • 22 września, godz. 18:00 | RAMPA KULTURA | Koncert Jubileuszowy „Fascynacje Folklorem” wraz z częścią oficjalną.

red.

powiązane – „SŁOWIANKI nagrodzone”

Kontynuuj czytanie

Kultura

„Krzyk” we Włoszech

Kultura. TEATR KRZYK REPREZENTUJE POLSKĘ I NASZ REGION NA MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU TEATRALNYM WE WŁOSZECH.

Opublikowane

w dniu

Od ponad tygodnia maszewski Teatr przebywa na południu Włoch w Oliveto Citra (region Campania, prowincja Salerno). Krzyk został zaproszony do Włoch, jako laureat Grand Prix, które zdobył na tym festiwalu rok wcześniej.
Teatr Krzyk pokazał na Festiwalu „HEJ, TY” w reżyserii Anny Giniewskiej i Marka Kościółka. W spektaklu grają studentki Akademii Sztuki w Szczecinie Nikola Palej oraz Aleksandra Czubińska.

Marek Kościółek przeprowadził również autorskie warsztaty z uczestnikami Festiwalu i wziął udział razem z Nikolą Palej w panelu dyskusyjnym (w centrum miasteczka). Dyskutowano m.in. o XX letniej pracy w Teatrze Krzyk. Marek i Nikola podzielili się również tym, jak wygląda obecna przestrzeń kulturalna w naszym regionie i jak finansowana jest kultura i organizacje pozarządowe. Ale najważniejsza była rozmowa o tatrze, inspiracjach i autorskiej metodzie pracy.
Teatr Krzyk nawiązał również wstępne porozumienie o współpracy z południowo koreańskim teatrem Beoksugol di Tongyeong, który gościł na festiwalu, a który został założony w Seulu w roku 1981.

Poza Festiwalem „Krzyk” bierze udział we Włoszech także w Międzynarodowym projekcie teatralnym razem z ekipami z Włoch, Litwy, Łotwy i Rumunii. Marek Kościółek i Marcin Pławski (obaj z Teatru Krzyk) przygotowują z jedną grupą pokaz warsztatowy, który zostanie pokazany w najbliższy piątek w ruinach zamku na wzgórzu miasteczka.
Projekt jest realizowany z programu Erasmus+ na rzecz kształcenia i szkolenia młodzieży.

Foto: Organizatorzy

red.

powiązane – „Przemocze wyróżnione”

Kontynuuj czytanie

Kultura

BRAMAT’23

Kultura. Disiaj rozpoczną się XXIV Goleniowskie Spotkania Teatralne Bramat 2023.

Opublikowane

w dniu

PROGRAM:

🟡 30 sierpnia | środa
◾️godz. 20.30 Antagon TheaterAKTion (Niemcy) – „Dream of a Matter”, spektakl, planty
👉 Bardzo widowiskowy, plenerowy spektakl❗️To ponowna refleksja nad politycznym i społecznym buntem pokolenia 68, silnie inspirowanym symbolicznymi postaciami ruchu rewolucyjnego tamtych czasów. Pokolenia „nowoczesności”, zindywidualizowanego i coraz bardziej wirtualnego świata, badają poetycki wymiar rewolucyjnego momentu: Rewolucja Ciała – Ciało Rewolucji.

🟡 31 sierpnia | czwartek)
◾️godz. 18:00 Ladder Art Company/ (Węgry) – „2084 – nadejście złotego wieku”, spektakl, Rampa.
👉 Gdzieś na otwartym oceanie, około 2084 roku. Grupa zwierząt, uchodźców klimatycznych, podróżuje na tratwie. Oni, garstka, stanowią populację Ziemi. Pozostałość. Tych, którzy przeżyli. Czy da się pozostać zwierzęciem w zdehumanizowanym świecie?
◾️godz. 20:00 Stella Polaris (Norwegia) – „Vendland – miłość, wojna i duchowość słowian i wikingów”, spektakl plenerowy, park legend, ul. Kilińskiego
👉 Stella Polaris (Norwegia) i Teatr Brama zapraszają do udziału w wielkim, plenerowym widowisku❗️ Poprzez elementy cyrku, pieśni, tańca i rytuałów poznamy historię średniowiecznych Wikingów, którzy najeżdżali na nasze ziemie.

🟡 1 września | piątek
◾️godz. 16:00 „Zaślubiny Gai – procesja weselna”, parada, GDK -Rampa.
◾️godz. 17:00, Patrycja Kowańska – „Furor”, spektakl, Rampa.
👉Patrycja Kowańska jest gruba odkąd pamięta. A pamięta od zawsze, że mówili jej, że jest gruba. Za gruba. Niezależnie od tego, ile miała lat, kilogramy przyklejały się do niej, przylepiały, przylegały, przywierały, wywierały odpowiednie wrażenie i ciągłą presję.
◾️godz. 18:00, Michael Krumins (Norwegia) | koncert, Rampa.
👉Norweski multiinstrumentalista Michael Krumins mieszkał i tworzył w całej Europie i Afryce. Z jego doświadczeń i licznych podróży wyłania się bardzo osobista muzyka – mieszanka dźwięków całego świata, rocka progresywnego, metalu oraz melancholijnego folku
◾️godz. 19:00, Teatro Potlach (Włochy) i Teatr Brama – „Powrót Antygony”, spektakl, Rampa.
👉Koprodukcja włoskiego Teatro Potlach i Teatru Brama,
w której znana grecka tragedia łączy się z poszukiwaniami teatrów na temat antycznego chóru i klasycznego włoskiego teatru dramatycznego.
◾️godz. 21:00, Zoya, koncert, Rampa.
👉ZOYA to młody zespół założony przez paczkę przyjaciół
z Gryfina. Grają muzykę rockową, ale lubią czasem wychodzić poza schemat. Jako swoje inspiracje wymieniają zespoły: Pretty Vicious, Myslovitz, Liily czy też Nirvana.
◾️godz. 22:30, Lukę Perch & Su-wres – dj set, Rampa.

🟡2 września | sobota
◾️ godz. 13:00 BramaLab – „Co z tą miłością”, spektakl, GDK.
👉 Spektakl przygotowany z pracownikami goleniowskiego Zakładu Aktywności Zawodowej, inspirowany „Małym Księciem” Antoine’a de Saint-Exupéry. Podczas regularnych warsztatów grupa zgłębiała największy z tematów – miłość.
◾️ godz. 16:00 Gruba i Głupia -„Very Funny”, spektakl, Rampa.
👉Gruba i Głupia, czyli Patrycja Kowańska i Dominika Knapik dynamikę duetu eksplorują przez pryzmat własnych ciał,
a do emplois współczesnych artystek freelancerek przymierzają kondycję błazna. Czerpiąc z Szekspirowskiego imaginarium, zestawiają swoje wyraźnie odmienne sylwetki z bohaterami sztuk.
◾️ godz. 17.30, Kanarini Berlin Orchestra, koncert, Rampa.
👉 Utwory i melodie z tradycji greckojęzycznych w wykonaniu uczniów i nauczycieli Kanarini – Greckiej Szkoły Muzycznej w Berlinie. Orkiestra została założona w 2022 roku i jest otwarta dla miłośników tradycyjnej i popularnej muzyki greckiej na wszystkich poziomach i z różnych środowisk kulturowych.
◾️ godz. 19:00 Teatr Brama – „Carmina”, spektakl, Rampa.
👉 Co artysta może zrobić dla świata w czasie kryzysu? A co powinien zrobić dla siebie? Rozwiązań szukamy w wielkiej literaturze, zasłużonych poprzednikach, nowoczesnych badaniach i indywidualnych terapiach. Otwieramy więc drzwi do naszego Domu dla Ludzi w Kryzysie. Mamy nadzieję, że Wam pomożemy. Albo chociaż sobie.
◾️ godz. 21:00 Brama i przyjaciele, koncert, Rampa.
👉 Przy okazji Bramatu zapraszamy do spotkania poprzez muzykę. Wszystkie pokolenia Teatru Brama, a także goście z Polski i zagranicy wymienią się swoimi inspiracjami muzycznymi, podzielą się swoją wrażliwością i rozkręcą wspólną imprezę.
◾️ godz. 22:30, Szczeniaki lux -dj set, Rampa.

🟡 3 września | niedziela
◾️ godz. 11:00 Klaun Tomi – „Artyści uliczni”, spektakl, planty.
👉 Klaun Tomi został asystentem Wielkiego Magika, bardzo chce zaistnieć na scenie. Czy uda mu się wyjść z cienia mistrza? Relacje Mistrz – Uczeń to magia śmiechu i wiele znakomitych iluzji.
◾️ godz. 12:00 Klaun Tomi – festiwal baniek mydlanych, akcja, planty.
👉Po występie Klaun Tomi wyciągnie ze swojej magicznejwalizki 100 maszyn i przyrządów do baniek. Czy 100 litrów płynu wystarczy na godzinę zabawy? Przynieście aparaty fotograficzne! Będzie bajecznie.
◾️ godz. 15:00 Extinction Rebellion Liguria – „Iore”, happening, Rampa.
👉 Extintion Rebellion (XR) to oddolny ruch obecny na całym świecie, który został zapoczątkowany w Anglii
w odpowiedzi na dewastację ekologiczną spowodowaną działalnością człowieka. Wydarzenie grupy z Włoch składa się z krótkiego spektaklu, po którym nastąpią warsztaty edukacyjne.
◾️ godz. 16.30, Grupa Pomarańcze – „Smolarek”, spektakl, Rampa.
👉 Co by było, gdyby człowieka stworzono na nowo? Jak wyglądałby nowy świat, gdyby pierwszym stworzonym człowiekiem był Polak? I najważniejsze pytanie – czy kataklizm i zupełne wyniszczenie rasy ludzkiej potrafią zabić w Nas tradycję organizowania kolejnych Mistrzostw Piłkarskich?
◾️ godz. 17.30, Lung and a Half Fuli Theatre (Wlk. Bytania)) -„Opowieści dla niesfornych widzów”, spektakl, Rampa.
👉Zapraszamy na spektakularny wieczór mitów, psot
i magii, z wyborem starożytnych opowieści w wykonaniu Lorda Nierozsądku i Opata Nieporządku, George’a Attwilla. Spektakl jest interaktywnym doświadczeniem inspirowanym tradycją bardów, łączącym uczestnictwo publiczności, kreację mitów i zabawę.
◾️ godz. 19:00 Hertz Haus – „Hotel H., spektakl, Rampa.
👉 Miejscem akcji spektaklu jest hotel – nie-) miejsce prowizoryczne, ulotne, oraz podatne na przestępstwa.
W tę tajemniczą przestrzeń autorki wpisują konwencję kryminału, przewrotnej analizie poddając motyw kobiety-ofiary. Twórczynie podejmują w nim dialog z niesławnym, wizualnym dziedzictwem male gaze.

red.

powiązane – “Silna biało – czerwona”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie