Connect with us

Aktualności

Mikołaje są wśród nas

Od wielu lat, 6 grudnia Goleniowski Dom Kultury organizuje imprezę „Mikołaje są wśród nas”. Podobnie było w minioną sobotę.

Opublikowane

w dniu

Tegoroczna impreza rozpoczęła się o godz. 15:00, po raz pierwszy zorganizowanym przez grupę „Rozbiegany Goleniów” biegiem dla dzieci z Mikołajami po Plantach. Na scenie „Brzdąc” wzywał Mikołaja śpiewem, a grupa taneczna GDK – tańcem. Brodatego gościa przywiozła w końcu Straż Miejska prosto z goleniowskiego lotniska. Przy choince stojącej na Plantach Mikołaj wręczał prezenty, na scenie zaś trwał program artystyczny zespołów ze szkół gminy Goleniów. Impreza udana, tym bardziej że i pogoda dopisała, więc na Planty przybyło bardzo dużo dzieci i dorosłych.

W tym roku Mikołajki była trochę inaczej zorganizowane: zamknięty został odcinek ulicy Konstytucji 3 Maja od ul. Kościuszki do ul. Pocztowej, scena została ustawiona na ulicy, a po obu stronach chodnika ustawiono stoiska. Można było na ich kupić ciasta, książki, ozdoby choinkowe. Przygotowano też stoiska, gdzie można było napić się kawy czy herbaty lub zjeść grochówkę serwowaną na stoisku zorganizowanym przez goleniowską bibliotekę.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie