Connect with us

Aktualności

Mikołaje są wśród nas

Jak co roku 6 grudnia na goleniowskich Plantach zorganizowany został festyn „Mikołaje są wśród nas”. Jego organizatorem był Goleniowski Dom Kultury.

Opublikowane

w dniu

Impreza rozpoczęła o godzinie 16:00 występem solistek z GDK oraz prezentacją zespołów artystycznych z innych placówek oświatowych i kulturalnych. Czekano tylko na najważniejszego gościa tego dnia – świętego Mikołaja, ale i on wkrótce się pojawił. Pogoda dopisała, więc chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało. Podczas festynu działało około 25 stoisk m. in. szkół powiatu goleniowskiego, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, a także wojska. Można było na nich kupić ozdoby choinkowe, świąteczne kartki, stroiki oraz smaczne ciasta, a goleniowska biblioteka wystawiła na swoim straganie książki, które można było kupić po bardzo niskiej cenie. Każdy, kto przybył na Planty, znalazł więc coś dla siebie. O godzinie 17:00 zapalone zostały światła na choince oraz odbył się bieg z Mikołajami, którego organizatorem był „Rozbiegany Goleniów”.
Impreza zakończyła się ok. godz. 20.00.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie