Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Mikołaje mimo deszczu

Śniegu ani grama, początkowo deszcz – a na festynie „Mikołaje są wśród nas” tłum. Wreszcie wolimy wyjść, spotkać się ze znajomymi i nieznajomymi, niż siedzieć przed telewizorem.

Opublikowane

w dniu

 Stoisk, sprzedawców i wystawców więcej niż przed rokiem, ale znacznie więcej rodzin z dziećmi, które przyszły na Planty cieszyć się ‘mikołajkami’. Można było kupić ozdoby świąteczne, ciasta, ciastka i różne dania kojarzące się ze świętami. Oblężone było również stoisko biblioteki, która wystawiła na sprzedaż – i tu nie będzie niespodzianki – książki. Swoje prace bez kłopotu sprzedawały dzieciaki i dorośli z pracowni plastycznych w GDK, rozstrzygnięto też konkurs na projekt kartki świątecznej (laureaci dostali pakiet kartek wydrukowanych wedle ich projektów).

Był oczywiście i św. Mikołaj, a nawet dwóch. Większe powodzenie miał ten większy, który przyjechał pięknym motocyklem. Nic dziwnego: brzuchaty Mikołaj jakoś lepiej się kojarzy…

Jedno czego brakowało, to jakichś sposobów na zabawienie dzieci. Dorośli zajęli się zakupami, dzieci co najwyżej mogły im towarzyszyć i zrobić sobie fotkę z Mikołajem. To trochę za mało. I to jedyne, co naprawdę należy zmienić. Reszta – jak najbardziej w porządku.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie