Connect with us

Nowogard

Mieszkania z dotacji

Nowogard. Gmina planuje budowę komunalnego budynku mieszkalnego dla 24 rodzin.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, chodzi o budynek komunalny z 24 lokalami mieszkalnymi przy ul. Cmentarnej w Nowogardzie. Dostęp do mieszkań na parterze zapewniony będzie poprzez utwardzone dojście (zadaszony taras), natomiast mieszkania na piętrze dostępne będą z zewnętrznej klatki schodowej przylegającej bezpośrednio do tarasu. Na parterze budynku wydzielono pomieszczenie gospodarcze zarządcy, 3 mieszkania jednopokojowe (w tym jedno dla osób niepełnosprawnych), 7 mieszkań dwupokojowych (w tym jedno dla osób niepełnosprawnych) oraz 2 mieszkania trzypokojowe. Na piętrze wydzielono 3 mieszkania jednopokojowe, 7 mieszkań dwupokojowych oraz 2 mieszkania trzypokojowe.

Wartość kosztorysowa prac to blisko 7 mln zł, jednak gmina chce uzyskać dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie blisko 5,8 mln zł (80% wartości).
Czas oczekiwania na decyzję banku to ok. 3 miesiące. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, budowę obiektu będzie można rozpocząć już w przyszłym roku.

Jak z tej infoamcji wynika, bez wspomnianej dotacji gmina tego budynku sama nie wybuduje.

red.

powiązane – „Centrum logistyczne w Kikorzu?”

Nowogard

Motocross w niedzielę

Nowogard. W niedzielę 1 października, w Nowogardzie rozegrane zostanę zawody motocyklowe.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Ponad 2,5 mln zł na zabytki”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowe sołectwo

Nowogard. W gminie będzie nowe sołectwo – Warnkowo

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na zorganizowanym 19 września spotkaniu mieszkańców sołectwa Karsk odbyła się dyskusja dotycząca jego przyszłości. Mieszkańcy wchodzącego w jego skład Warnkowa chcą bowiem utworzyć własne sołectwo i z podpisanym przez blisko sto osób wnioskiem wystąpili do burmistrza gminy. Podczas zebrania wolę swoją potwierdzili, sołtys Karska Jerzy Kubicki przeciwny temu nie był, a choć procedura wydzielenia nowego sołectwa trochę potrwa, to decyzja de facto już zapadła.

Podczas spotkania podzielono też wstępnie budżet sołectwa w ten sposób, by warnkowianie mogli realizować swoje najpilniejsze potrzeby – poprawa stanu dróg gruntowych, postawienie wiaty przystankowej oraz zakup ulicznych koszy na śmieci.

red.

powiązane – „Nowy mural”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowy mural

Nowogard. Około 60 metrów kwadratowych powierzchni ma zainspirowany okoliczną przyrodą mural, który pojawił się w ostatnich dniach na ścianie jednego z budynków przy ulicy Józefa Piłsudskiego w Nowogardzie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to kompozycja złożona z kilku mandali, czyli wywodzących się z buddyzmu połączeń koła i kwadratu. Mandale udekorowane są między innymi polnymi kwiatami i biedronkami, których pełno jest między innymi nad Jeziorem Nowogardzkim.
Autorem muralu jest Maciej Bukowski – pochodzący z Chełmna artysta, malarz, muralista, projektant graficzny oraz edukator.

red.

powiązane – „eSesja.tv”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie