Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Mieszkają na budowie, czekają na odszkodowania

Coraz bardziej zdesperowani są mieszkańcy podgoleniowskiego osiedla Pucie, położonego tuż przy przebudowywanej trasie S3. Muszą wynieść się z domu, wokół którego trwa budowa, ale wciąż nie dostali rekompensaty za wywłaszczenie.

Opublikowane

w dniu

W budynku z adresem Pucie 1 mieszka osiem rodzin, łącznie ponad 30 osób. Po wydaniu zezwolenia na realizację inwestycji drogowej otrzymali decyzje o wywłaszczeniu i wiedzą, że muszą znaleźć nowe mieszkania. Kłopot w tym, że inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, obecnie może wypłacić jedynie odszkodowania sięgające 70% wartości ich mieszkań, a to żadnego z zainteresowanych nie urządza.
Rzecznik GDDKiA Mateusz Grzeszczuk tłumaczy, że problem wynika z obowiązujących urzędników procedur, ale wkrótce zostanie rozwiązany.

– Jedna z organizacji ekologicznych złożyła odwołanie od decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i to niestety wstrzymało wypłaty całości odszkodowań. Natomiast mamy takie informacje, że do końca września to odwołanie powinno zostać rozstrzygnięte – wyjaśnia.

Mieszkańcy Puciów w dotrzymanie tego terminu nie wierzą, zwracają też uwagę na zbyt niską ich zdaniem wycenę wartości ich mieszkań, a przede wszystkim to, że protest ekologów wstrzymał wypłatę odszkodowań dla nich, ale nie samą inwestycję. Obecnie, co podkreślają, żyją na wielkim placu budowy, a dodatku mają ogromny problem z włączeniem się do ruchu.

Więcej na ten temat w najnowszym papierowym wydaniu „Gazety Goleniowskiej”.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie