Connect with us

Aktualności

Miękowo poza trasą?

Niespodziewane zamknięcie wiaduktu na ul. Wolińskiej spowodowało jeszcze mniej oczekiwane odcięcie Miękowa od komunikacji publicznej. Mieszkańcy, którzy nie mogli się dostać do pracy i wrócić do domu odczuli to na własnej skórze.

Opublikowane

w dniu

 Przewoźnicy, którzy korzystali z drogi Goleniów-Miękowo nie zostali powiadomieni przez inwestora o zamknięciu tej szosy i nie mogli się przygotować do nowej sytuacji. Muszą korzystać z objazdów, co wydłuża czas podróży i nie pozwala trzymać się rozkładu jazdy, podnosi koszty (m.in. o viaToll na trasie S3) i naraża firmę na poważne kary, gdyby Inspekcja Transportu Samochodowego przyłapała kierowcę poza wyznaczoną trasą przejazdu.  PKS Kamień Pomorski w tej sytuacji wykreślił Miękowo z rozkładu jazdy, o czym poinformował pasażerów dowcipną naklejką na tablicy. Właściciele firm przewozowych Waw-Mar i A.Fedeńczak starają się znaleźć takie rozwiązanie, które pozwoli im wykonywać przewozy przez Miękowo. Zapewne będą potrzebowali pomocy w szybkim załatwieniu wszystkich formalności związanych ze zmianą trasy przejazdu; burmistrz Robert Krupowicz obiecuje pomoc w tej sprawie. 
Całego zamieszania by nie było, gdyby GDDKiA lub Budimex poinformowały przewoźników oraz lokalne administracje o terminie zamknięcia drog Goleniów-Miękowo. Niestety, tego nie zrobiono.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie