Connect with us

Aktualności

Miejską kolejką do Szczecina?

Ruszyły przygotowania do utworzenia Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, która ma znacznie ułatwić komunikację pomiędzy stolicą województwa a miastami położonymi w jej pobliżu. Do sieci włączony zostanie między innymi Goleniów.

Opublikowane

w dniu

Władze województwa w minioną środę podpisały umowę z firmą Trako Wierzbicki i wspólnicy, która kosztem 2 mln zł wykona dokumentację mającą wskazać, jak powinna funckjonować SKM, ale też pozwającą na sięgnięcie po fundusze unijne na jej stworzenie. Przedsięwzięcie będzie to duże, bowiem nie chodzi jedynie o szybkie, regularne połączenia kolei miejskiej ze Szczecina do Goleniowa, Polic, Stargardu i Gryfina, ale też stworzenie w tych miastach węzłów komuniakcyjnych, powiązanych z transportem autobusowym czy tramwajowym, zakup nowych szynobusów oraz stworzenie wspólnego dla wszystkich środków lokomocji biletu. Model docelowy jest taki, żeby np. mieszkaniec Mostów, nie kasując kolejnych biletów, mógł bez problemu dojechać busem do Goleniowa, tu przesiąść się do pociągu, a w Szczecinie – tramwaju.

Zlecone w środę opracowanie ma być gotowe w maju 2015 r. Sama SKM, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mogłaby zacząć funkcjonować w 2021 roku.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie