Connect with us

Aktualności

Miejsce głębokiej zadumy

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w kaplicy goleniowskiego zakładu karnego odbyła się uroczysta Msza Święta połączona z pobłogosławieniem ostatnio wyremontowanego obiektu.

Opublikowane

w dniu

W uroczystości uczestniczyli: Dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Szczecinie ppłk Ryszard Chruściel, Dyrektor Zakładu Karnego w Goleniowie ppłk Andrzej Łabuń, Ks. Proboszcz Parafii pw. św. Katarzyny w Goleniowie Rafał Hoczek SChr, zaproszeni goście (ofiarodawcy) oraz osadzeni, dla których kaplica jest przeznaczona. Msza miała nietypową dla więziennych warunków oprawę: odbyła się przy  akompaniamencie organów oraz gitary.

Pomysł odnowienia zakładowej kaplicy dojrzewał kilka lat. Z inicjatywy i dzięki wytrwałości kapelana Zakładu Karnego w Goleniowie udało się osiągnąć cel. Kreatywność Ks. Tomasza Pietrzaka SChr, jak również ofiarność Darczyńców pozwoliły doprowadzić kaplicę do obecnego wyglądu. Warto wspomnieć, że ołtarz do kaplicy został sprowadzony z Niemiec, obraz Jezusa Miłosiernego namalowała siostra Sara ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego z Myśliborza. Ważnymi elementami kaplicy są: zamontowane tabernakulum oraz nowe naczynia liturgiczne. Całość wystroju kaplicy zachęca do pogłębionej refleksji.

Opieka duchowa nad osadzonymi prowadzona przez Ks. Tomasza wpłynęła na ożywienie życia religijnego wśród osób pozbawionych wolności przebywających w Zakładzie Karnym w Goleniowie. Zwiększyła się ilość nabożeństw oraz liczba chętnych do przyjęcia sakramentów świętych. Pobyt za kratami może być dobrze wykorzystanym czasem na przemyślenia i refleksję nad swoimi życiem, popełnionymi błędami, co w konsekwencji może pomóc z optymizmem spojrzeć w przyszłość i wesprzeć proces resocjalizacji. Liczymy na to, że stworzony klimat w świeżo wyremontowanej kaplicy pozwoli na głębokie przemyślenia, a wiara pomoże w powrocie do życia społecznego.

tekst: Rzecznik Prasowy Zakładu Karnego w Goleniowie

por. Michał Gołębiowski

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie