Connect with us

Aktualności

Miałam zamiar jechać busem…

MASZEWO. „Wiele osób skarży się na firmę Waw-Mar z Maszewa (usługi transportowe), jednak nikt nie ma odwagi zainterweniować”, pisze w mailu do redakcji jedna z naszych czytelniczek.

Opublikowane

w dniu

"Podstawowy problem leży w tym, że kierowcy nie stosują się do danego rozkładu, tj. bus jedzie 10-15 min. przed czasem. Rozumiem sytuacje, w których bus się kilka minut spóźnia, ale nie powinien odjeżdżać przed czasem. W sobotę po raz kolejny doświadczyłam tego na własnej skórze.

Miałam zamiar jechać busem z Goleniowa do Maszewa planowo o godzinie 17:22. Na stacji byłam 7 minut przed czasem. Od ludzi na stacji dowiedziałam się, że bus ten już odjechał. Mimo to postanowiłam poczekać.

O 17:30 zadzwoniłam do firmy, aby dowiedzieć się, co z busem się dzieje – czy rzeczywiście już pojechał, czy się spóźni. Usłyszałam, że bus odjechał planowo i na koniec tekst: "Proszę mi nie wmawiać nieprawdy. Bus pojechał planowo. A poza tym i tak było dużo osób w busie i pewnie by Pani nie zabrał". Właściciel był wyjątkowo niemiły. Nie próbował dojść do porozumienia tylko się rozłączył.

Kolejnym problemem jest przejazd na bilet miesięczny. Skoro posiadam takowy to znaczy, że de facto mam już wykupione miejsce o określonej porze i w danym kierunku. Nie rozumiem więc zasady "MIESIĘCZNE NA KOŃCU!". Skoro już zapłaciłam na początku miesiąca Z GÓRY to sobie mogę postać i poczekać na następny?! Nonsens.

Również ilość busów w niedziele jest niewystarczająca. Z Goleniowa w stronę Maszewa pierwszy bus jedzie o 11.07, później dopiero o 16.10. Zakładając, że nie będzie dla mnie miejsca, bądź po prostu kierowcy będzie się standardowo spieszyło, jestem uwięziona w Goleniowie przez kilka godzin.
Pisząc to wszystko nie mam na celu "obsmarowania" wyżej wymienionej firmy, chcę tylko by poziom tych usług poprawił się, bo to bezpośrednio wpływa na nasz komfort życiowy", czytamy w mailu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie