Connect with us

Aktualności

Medialna gmina

Coraz bardziej zacierają się granice pomiędzy goleniowskimi, w teorii niezależnymi mediami, a powiązaną z Sojuszem Lewicy Demokratycznej częścią sceny politycznej. Zlewają się one w mający wspólny interes organizm.

Opublikowane

w dniu

To, że bezpośrednie zaplecze finansowe bezpłatnego "Pulsu Goleniowa" stanowią byli bądź obecni działacze SLD, wiadomo nie od dzisiaj. Wszak jego wydawcą jest firma prowadzona przez byłego burmistrza Goleniowa z ramienia SLD Andrzeja Lewka, kandydującego obecnie z partyjnej listy na radnego powiatowego. Podobnie jak Danuta Faryniarz, będąca jednocześnie "bezpartyjnym" kandydatem na burmistrza Goleniowa komitetu wyborczego Przyjazna Gmina, którego pełnomocnikiem jest Bogdan Zaczkiewicz, były miejski radny SLD.

Trzeba w tym kontekście zwrócić uwagę, że na liście kandydatów Przyjaznej Gminy do Rady Miejskiej w Goleniowie znalazła się między innymi Lidia Jakubowska, redaktor naczelna TV Goleniów. Jej zaangażowanie polityczne i wyborcze przypieczętowane zostało oficjalną deklaracją współpracy pomiędzy jej redakcją, a "Pulsem Goleniowa".

Sytuacja dodatkowo się gmatwa, gdy dodać, że telewizyjny podwładny L. Jakubowskiej, Jakub Pasternak, jest jednocześnie dziennikarzem "Nowin Goleniowa i Nowogardu". Być może na afiliacje polityczne bezpośrednio się to nie przekłada, wątpliwe jest jednak, że skłonny będzie on do wejścia na kurs kolizyjny ze swoją szefową i ludźmi, z którymi idzie ona do wyborów. Ten osobliwy, pełen zależności, a dla przeciętnego zjadacza chleba kompletnie nieczytelny konglomerat polityczno-medialno-towarzyski jest po prostu faktem.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie