Connect with us

Artykuł sponsorowany

Mediacja to inne metoda rozwiązywania sporów

W większości przypadków strony, które nie mogą dojść do porozumienia na własną rękę, zwracają się do mediatorów o rozwiązanie sporu. Mediatorami są zwykle prawnicy lub pracownicy socjalni, którzy przeszli specjalne szkolenie w zakresie mediacji. Zbliżają skonfliktowane strony i inspirują do poszukiwania własnych rozwiązań. Obie strony muszą zgodzić się na mediację w dyskusji, aby obie strony mogły uzyskać pomoc, której potrzebują.

Opublikowane

w dniu

Mediacja jest zwykle skuteczniejsza niż inne metody

Ponieważ obie strony zgadzają się wziąć udział przed rozpoczęciem dyskusji. Ponadto mediator jest zwykle neutralną stroną trzecią, bez uprzedzeń wobec żadnej ze stron. W przypadku zastosowania tej metody obie strony muszą wyrazić zgodę na mediację. Mogą uzgodnić, kiedy i gdzie prowadzić dyskusje z zaufanym moderatorem. Mediator pomaga obu stronom zrozumieć inne https://interesy-w-polsce.pl/category/inne/ ich punkty widzenia i wspólnie znaleźć rozwiązanie. Mediacji może nauczyć się każdy, kto podejmie wysiłek.

Kluczowe korzyści z mediacji

Chodzi o pomaganie ludziom w rozwiązywaniu sporów bez chodzenia do sądu i płacenia prawnikom. Mediatorem jest zwykle prawnik lub pracownik socjalny z doświadczeniem mediacyjnym, więc obie strony czują się komfortowo. Działają jako bezstronni facylitatorzy, pomagając obu stronom spotkać się i znaleźć wspólny język. Strony mogą również ustalić wytyczne do dyskusji. Na przykład, kiedy zrobić sobie przerwę i ile czasu na scenie powinien mieć każdy mówca. Po uzgodnieniu z mediatorem i omówieniu szczegółów obie strony mogą czuć się pewnie, rozmawiając na trudne tematy, także z innymi osobami. W zależności od ustaleń podjętych w trakcie mediacji strony mogą spotykać się osobiście lub telefonicznie. Spotkania mogą odbywać się również za pośrednictwem wiadomości tekstowych i wiadomości e-mail i mogą odbywać się praktycznie w dowolnym miejscu w kraju o każdej porze dnia i nocy. Spotkania trwają od jednej godziny do trzech pełnych dni, w zależności od tego, czego chce i potrzebuje każda ze stron. Podczas spotkania każda ze stron omówi swoje problemy i możliwe rozwiązania, a także dostarczy dokumenty, filmy, nagrania audio i inne dodatkowe materiały związane z problemem.

Mediacja to alternatywa, czyli inne metoda rozwiązywania sporów

Rozwiązuj spory bez wchodzenia do sądu i płacenia prawnikom. Obie strony muszą wyrazić zgodę na skorzystanie z arbitrażu, jeśli nie mogą dojść do porozumienia samodzielnie. Mediatorzy pomagają im wspólnie rozwiązywać spory, co często sprawia, że czują się swobodniej w konfrontacji z korporacjami, rządami, szefami i innymi autorytetami.

– Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Jak wybrać rachunek bankowy dostosowany do swoich potrzeb?

Rachunek bankowy, lub inaczej konto osobiste, to podstawowy produkt finansowy, bez którego trudno jest wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie we współczesnym świecie. Banki wprowadzają do ofert coraz to nowsze rozwiązania, aby maksymalnie sprostać rosnącym wymaganiom swoich odbiorców. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze rachunku bankowego i czy da się otworzyć konto osobiste bez żadnych opłat.

Opublikowane

w dniu

Czy można prowadzić konto bankowe za darmo?

Wiele banków reklamuje swoje produkty finansowe jako darmowe. Warto jednak zwrócić uwagę, że w większości przypadków brak dodatkowych kosztów wymusza na użytkowniku konta spełnienie określonych warunków. Może to być np. wymóg regularnego przekazywania na konto funduszy, wykonywania ustalonej liczby płatności bezgotówkowych czy używania bankowości elektronicznej.

Aby upewnić się co do kosztów prowadzenia rachunku, prześledź dokładnie tabelę opłat i prowizji oraz regulamin. Dzięki temu zyskasz pewność co do wydatków i upewnisz się, czy jesteś w stanie spełnić warunki stawiane przez bank.

Czym jest subkonto oszczędnościowe?

Banki w ramach rachunku osobistego bardzo często zapewniają dostęp do subkonta oszczędnościowego z wariantami wspomagającymi odkładanie pieniędzy. Mowa tu np. o automatycznym przelewaniu określonej kwoty lub procentu z każdej transakcji bezgotówkowej na konto oszczędnościowe. Bardzo popularna jest również usługa zaokrąglania wartości transakcji do ustalonej sumy i odkładania różnicy.

Przykładowo, jeśli zdecydujesz się na wariant 5 zł, to przy płatności 15,56 zł kartą debetową za zakupy, na Twoje subkonto trafi 4,44 zł.

Jeśli chcesz otworzyć rachunek bankowy i jednocześnie odłożyć nieco gotówki, znajdź najlepsze konta oszczędnościowe na finanse.rankomat.pl.

Czy bankowość elektroniczna jest ważna?

Bankowość elektroniczna umożliwia swobodne zarządzanie kontem bankowym z poziomu komputera lub smartfona. Jest bardzo pomocna w racjonalnym zarządzaniu własnym budżetem. Pozwala na sprawdzenie ilości środków na koncie, zweryfikowanie historii transakcji bezgotówkowych czy wypłatę gotówki. Ponadto coraz więcej banków zapewnia możliwość automatycznego przypisywania poszczególnych wydatków do konkretnych kategorii, takich jak np. wydatki podstawowe, transport czy usługi.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze rachunku bankowego?

Obecnie konto bankowe jest niemal niezbędne do zarządzania domowym budżetem. Umożliwia płacenie za zakupy stacjonarne i internetowe, otrzymywanie wypłaty z pracy czy regulowanie zobowiązań finansowych. Ponadto rachunek osobisty pozwala zautomatyzować planowanie i kontrolowanie bieżących wydatków.

Banki komercyjne proponują coraz atrakcyjniejsze oferty, przez co konta bankowe jeszcze bardziej się upowszechniają. Poszczególne warianty różnią się między sobą rodzajem opłat za prowadzenie rachunku, funkcjonalnością czy warunkami utworzenia.

Opłaty i prowizje

Podczas wyboru banku, w którym otworzy się rachunek bankowy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na koszty jego prowadzenia. Weź pod uwagę wysokość opłat za kartę debetową, przelewy krajowe i zagraniczne czy wypłacanie gotówki w bankomatach. Spore znaczenie ma również wysokość oprocentowania zgromadzonych środków. Niestety, ale w przypadku kont osobistych przeważnie jest ono niskie lub zerowe.

Dodatkowe funkcje

Banki oferują klientom różne opcjonalne funkcje, które mają ułatwić korzystanie z konta. Wśród docenianych przez odbiorców rozwiązań warto wymienić możliwość otwarcia konta walutowego, programy lojalnościowe czy usługę „smart saver”. Dla wielu osób przy wyborze konta osobistego duże znaczenie mają również dostępność sieci bankomatów, a także przejrzystość aplikacji mobilnej.

Stosowane zabezpieczenia

Banki wykorzystują wieloetapowe i bardzo zaawansowane zabezpieczenia, aby maksymalnie obniżyć ryzyko uzyskania dostępu do konta klienta przez osoby trzecie. Do często wykorzystywanych środków bezpieczeństwa należy m.in. weryfikacja dwuetapowa, powiadomienia sms lub email o przeprowadzanych transakcjach czy maskowanie hasła.

Opinie klientów

Przed otwarciem konta warto zapytać znajomych o polecenie dobrego banku do prowadzenia rachunku osobistego. Dzięki temu zyskasz szersze spojrzenie na oferowane aktualnie usługi finansowe. Możesz też skorzystać z rekomendacji znajdujących się w internecie lub sprawdzić ranking kont bankowych. Takie przejrzyste zestawienie kilkunastu propozycji pomoże Ci lepiej zorientować się w podstawowych parametrach rachunków osobistych.

– Artykuł sponsorowany

Kontynuuj czytanie

Artykuł sponsorowany

Żyrandol do przedpokoju – jak wybrać?

Oświetlenie to z pewnością jedno z najważniejszych elementów wykończenia pomieszczeń. Nowe lampy wybieramy podczas remontów i aranżacji wnętrz, mając na uwadze swoje oczekiwania oraz wystrój otoczenia. Na uznanie zasługują modne żyrandole, które znajdują zastosowanie w wielu wnętrzach. Można je zamontować zarówno w sypialni, jak też w przedpokoju, jadalni i salonie. Wybór nie zawsze jest prosty, dlatego już teraz sprawdźmy, jak wybrać idealny żyrandol do salonu! Pamiętajmy o tym, że szeroka oferta producentów może nas przyprawić o zawroty głowy. Gdzie kupić żyrandol do domu? O czym pamiętać podczas zakupu? Dlaczego warto stawiać na modne żyrandole?

Opublikowane

w dniu

Efektowne żyrandole

Okazuje się, że żyrandole są jednymi z najbardziej cenionych rodzajów oświetlenia w polskich domach. Stylowy żyrandol do przedpokoju zazwyczaj zawiera od jednego do kilku punktów świetlnych i jest montowany do sufitu. Ma on za zadanie oświetlać całe wnętrze, gdyż stanowi główne źródło oświetlenia. Dawniej ten rodzaj lampy kojarzył się z pięknymi, pałacowymi wnętrzami. W tamtych czasach zazwyczaj wybierany były wersje kryształowe, odznaczające się elegancją. Aktualnie jednak żyrandole stały się niezwykle popularne w naszych  gospodarstwach domowych. Jest to związane z ich ponadczasowością i wyjątkowym designem, który zachwyca nawet najbardziej wymagające osoby. Producenci starają się na każdym kroku sprostać oczekiwaniom klientów, dlatego bez przerwy powstają coraz nowsze modele lamp. Oświetlenie to może prezentować się niczym arcydzieło, które doskonale podkreśla charakter otoczenia! Nowoczesny żyrandol do salonu powinien pasować do aranżacji wnętrza i go nie przytłaczać. 

Jak dokonać wyboru?

Jak wybrać modne i stylowe żyrandole? Podczas doboru warto zwracać uwagę na:

 • Unikalny design lamp
 • Przystępne ceny
 • Znane i cenione marki
 • Łatwą dostępność
 • Bardzo dobrą jakość wykonania
 • Dopasowanie żyrandola do aranżacji wnętrza
 • Funkcjonalność
 • Elegancję i styl
 • Potrzeby domowników

Jeśli zadbamy o każdą z tych kwestii, uzyskamy pewność, że wybrany żyrandol do salonu będzie nam służył bez zarzutu przez długie lata. To lampa efektowna i ponadczasowa, która wzbudza zainteresowanie każdego klienta. Poszukując głównego źródła światła do danego pomieszczenia, nie zapominajmy o żyrandolach! Do nich oczywiście dobrać można także inne, dodatkowe oświetlenie, tak aby zachować komfort w domowym zaciszu. Nie bez znaczenia jest to, że światło może przekładać się na nasze samopoczucie oraz jakość wykonywanej pracy lub odpoczynku. 

Gdzie kupić żyrandol?

Gdzie można znaleźć niezawodne żyrandole w atrakcyjnych cenach? Z pomocą przychodzi APDmarket – jest to sklep internetowy, który na pierwszym miejscu stawia oczekiwania klientów. W tym miejscu zakupimy różnorodne źródła światła do każdego wnętrza, ciesząc się szerokim asortymentem i dobrą jakością. W razie wątpliwości zawsze można skorzystać z pomocy specjalistów, posiadających wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Jak widać, żyrandole są dostępne na wyciągnięcie ręki. 

– Artykuł sponsorowany

Kontynuuj czytanie

Artykuł sponsorowany

Mały dom i ogród — jak aranżować posesje?

Właściciele małych ogródków przy domu często zastanawiają się, jak je urządzić, aby były piękne i funkcjonalne. Czasem wystarczą drobne zmiany w ogródku czy też wokół domu, a czasem warto rozważyć kapitalną przebudowę, którą wymaga dom i ogród.

Opublikowane

w dniu

Czy ogród i dom może być funkcjonalny?

Mały ogród może być zarówno piękny, jak i funkcjonalny, jeśli jest odpowiednio zaprojektowany. W tym przypadku najważniejsze jest zadbanie o wszystkie szczegóły i zastosowanie kilku trików, które optycznie powiększą przestrzeń. Jak urządzić mały ogródek przed domem? Wbrew pozorom mały dom i ogród https://busi-ness.com.pl/category/dom-i-ogrod/ jest dziś bardzo powszechny. Ponieważ wiele osób chce zaoszczędzić pieniądze i decyduje się na budowę tani dom na bardzo małej działce — niekiedy taka działka nie przekracza trzystu metrów kwadratowych. Mniejsze ogródki są coraz częściej oferowane właścicielom mieszkań na parterach w bloku, aby zrekompensować brak balkonów i tarasów. Niewielki ogródek przed domem powinien być dobrze zlokalizowany.

W jakim stylu urządzić dom i ogród?

W dzisiejszych czasach możemy napotkać dom i ogród, który występuje w różnych stylach, a układ terenu zazwyczaj pasuje do stylu budynku. Jeśli masz nowoczesny dom i ogród, współczesny wystrój to również świetny wybór. Charakteryzuje się minimalizmem, jego najważniejszymi elementami są doskonale wykończone przestrzenie, rozrzedzone dyskretnymi nasadzeniami zielonej roślinności:

 • kulistych iglaków,
 • egzotycznych drzewa,
 • wszelakie zioła.

Jak wyposażyć dom i mały ogród?

Innym sposobem na wizualne poszerzenie ogrodu w niedalekiej odległości od domu jest wykonanie nieco wąskiej ścieżki od ściany domu do granicy terenu. Daje to wrażenie głębi — bardzo uroczy widok. Ogrodzenia, jakie ogradzają dom i ogród, są również ważne na małej powierzchni użytkowej. Masywne ogrodzenia i grube wysokie mury raczej nie nadają się do małych powierzchni, ponieważ wizualnie zmniejszają i przeciążają ogród. Najlepiej sprawdzi się ażurowe ogrodzenie z desek w neutralnych kolorach lub siatkowe ogrodzenie pokryte żywopłotami. Jeśli wolisz bardziej domową i nieformalną atmosferę, dobrym rozwiązaniem może być mały prowansalski ogród. Wystarczy obok ogrodzenia posadzić jeszcze kilka okazałych roślin zielonych i kwitnących, a pozostałe tereny przeznaczyć na trawniki.

Aranżując otoczenie domu, największą uwagę przywiązuje się do rozplanowania terenu ogrodu za lub przed budynkiem. Nawet niewielki ogród może stać się piękną i kolorową wizytówką każdego domu. Taki ogród pozwala na relaks na łonie natury.

– Artykuł sponsorowany

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie