Connect with us

Goleniów

Metalowa dofinansowana

Goleniów. Prawie 5 mln zł rządowego dofinansowania uzyskała budowa ul. Metalowej w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

To połowa zakładanego kosztu całej inwestycji, która została pod koniec ubiegłego roku nagle wycofana z tegorocznego budżetu. Czy w związku z dofinansowaniem będzie w tym roku realizowana? – nie wiadomo. W związku z kryzysowa sytuacją w całym kraju budżety samorządów – w tym goleniowskiego – będą na pewno nowelizowane, a w nich redukcji ulegną z pewnością niektóre inwestycje.

Red.

powiązane – „Co dalej z Metalową?”,

Goleniów

Robocza rewizyta

Goleniów. Przedstawiciele Celowego Związku Gmin R-XXI wizytowali wczoraj bazę PGK w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedziała prezes PGK Andrzej Cieśliński, była to robocza rewizyta po wyjeździe przedstawicieli naszej gminy tydzień temu do Słajsina. Goście z R-XXI z przewodniczącym Jackiem Chrzanowskim, zapoznali się z warunkami bazy PGK oraz przeprowadzili rozmowy z wiceburmistrzami Zajko i Banachem oraz kierownictwem PGK. Oba spotkania mają wypracować warunki przystąpienia gminy Goleniów do CZG R-XXI.

red.

powiązane – „Z wizytą w Słajsinie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Msza ostatniej szansy

Goleniów. Mszą Świętą ostatniej szansy proboszcz nazwał Mszę o godz. 20.00 w niedzielę.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ksiądz proboszcz Krzysztof Musiałek Schr. z parafii pw. Św. Katarzyny w Goleniowie widząc potrzebę duszpasterską, podjął decyzję, że we wszystkie niedziele w roku – a nie tylko w okresie wakacyjnym – będzie odprawiana Msza Św. o godz. 20:00. Nazwał ją właśnie Mszą Św. ostatniej szansy.

red.

powiązane – „Tylko dla niewierzących – mężczyźni z różańcem na ulicach Goleniowa”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

S3 – 4 miesiące wcześniej

Goleniów. Co najmniej 4 miesiące przed wyznaczonym terminem będzie w całości oddany do ruchu przebudowywany odcinek trasy S3 między węzłem Goleniów Północ a Rzęśnicą.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Taką deklarację usłyszeliśmy od dyrektora kontraktu spółki Budimex, Roberta Jastrzębskiego na antenie PR Szczecin: „Prace są mocno zaawansowane, ale czy uda się dotrzymać słowa? Kontrakt kończy się w kwietniu, ale deklarację podtrzymujemy. Jednym z naszych celów było oddać dla użytkowania kierowców trasę główną z wykorzystaniem wszystkich relacji na Węzłach Rzęśnica i Kliniska do czerwca tego roku i tak się stało. Teraz trwają już prace wykończeniowe. Skupiliśmy się na wykonaniu prac poza trasą główną, poza pewnymi elementami związanymi z barierami i ekranami. Te prace będą prowadzone do końca października, może do połowy listopada, zależy to od warunków atmosferycznych. Potwierdzam, że jeszcze w tym roku zakres tych prac będzie wykonany.

Do końca roku ma też być zakończona w ramach innego kontraktu budowa przejścia dla zwierząt nad autostradą A6 w rejonie węzła Rzęśnica.

red.

powiązane – „Kładka i ekrany w Kliniskach”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie