Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Maszt w Rokicie

Mieszkańcy mają problem z planowaną przez Orange budową masztu telefonii komórkowej. Przedstawiamy list w tej sprawie.

Opublikowane

w dniu

Witam serdecznie,
Jestem mieszkanką miejscowości Rokita w woj. zachodniopomorskim w gminie Przybiernów. Piszę do Państwa w imieniu mieszkańców w sprawie 60-cio metrowej wieży komórkowej, którą chce postawić firma Orange w środku naszej miejscowości, na prywatnej posesji właściciela jednej z działek, który nawet tu nie mieszka. Chcielibyśmy nagłośnić sprawę, ponieważ pomimo naszych sprzeciwów zostało wydane pozwolenie na budowę wieży. Pisma ze sprzeciwem mieszkańców zaczęliśmy wysyłać w maju od razu, gdy się dowiedzieliśmy o planach budowy, niestety już po wydaniu decyzji o lokalizacji celu publicznego przez Wójta Gminy, które zostało wydane w styczniu 2017. Niestety nie wiedzieliśmy o wszczęciu postępowania w tej sprawie przez Gminę ponieważ zastosowano same obwieszczenia w BIP, na tablicy ogłoszeń w Gminie oraz tablicy ogłoszeń w sołectwie Moracz, do którego należy również Rokita. Na tablicy ogłoszeń w Rokicie nie zostało wywieszone, a miejscowość Moracz, gdzie podobno obwieszczenie zostało wywieszone, jest oddalona od Rokity ponad kilometr. Nie chodzi nam o to, aby taka wieża nie powstała, ale żeby zmieniono jej lokalizację i postawiono ją poza terenem zamieszkania ludzi. Niestety wysyłaliśmy pisma do Gminy, Starostwa, Marszałka Województwa, Ochrony Środowiska i za każdym razem odbijaliśmy się od ściany. Orange, do których też wysłaliśmy pismo nawet nie raczyło nam odpowiedzieć. Wszyscy twierdzą, że taka sytuacja jest ok, albo spychają jedna instytucja na drugą, bez żadnej konkretnej dla nas pomocy. Teraz jesteśmy po raz drugi na etapie sporządzania odwołania od decyzji o pozwoleniu na budowę wydanego przez Starostwo. Przy pierwszym odwołaniu Wojewoda uchylił decyzję i cofnął sprawę do ponownego rozpatrzenia ze względu na złe zawiadomienie stron przez Starostwo. Obawiam się, że tym razem już przychyli się do decyzji Starosty, dlatego musimy działać nagłaśniając sprawę.

Pozdrawiam
imię i nazwisko do wiadomości redakcji

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie