Connect with us
Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Przybiernów

Maszt – sprzeciw starosty

Przybiernów. Starosta powiatu zgłosił sprzeciw wobec budowy masztu telefonii komórkowej na zgłoszenie ponieważ obiekt może powodować zagrożenie dla ludzi i mienia.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Na potwierdzenie tego faktu protestujący mieszkańcy przesyłali nam korespondencję ze Starostwa Powiatowego w Goleniowskiego – czytaj poniżej. Jak piszą pomimo stanowiska starosty operator może nadal realizować budowę ponieważ organ nie może wstrzymać budowy oraz nakazać rozbiórki obiektu. Pytają, czy jeśli coś może być niebezpieczne dla mieszkańców to dlaczego nie można wstrzymać realizacji takiego obiektu i nakazać jego rozbiórki. Informują też, że udało się im zebrać ponad 200 podpisów mieszkańców w związku ze sprzeciwem lokalnej społeczności odnośnie budowy masztu telefonii komórkowej.

Piszą, że:”…Niestety do dnia dzisiejszego nie doszło do zapowiadanego przez wójt Lilię Ławicką spotkania z przedstawicielami firmy Orange, nie wiemy czy pani wójt zaproponowała alternatywną lokalizację dla budowy masztu TK, która nie będzie niosła za sobą protestów społecznych”.

red.

powiązane – „Maszt na zgłoszenie”

Przybiernów

22% zaszczepionych

Przybiernów. Do 16 czerwca w gminie Przybiernów zaszczepiono 1834 osoby.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, z tego 1108 osób przyjęło już 2 pełne dawki szczepionki. Przy liczbie mieszkańców gminy – 5007 osób, oznacza to 22% wyszczepialności.

red.

powiązane – „Obwodnica za 6 lat?”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Gmina z powiatem…

Przybiernów. … wybudują chodnik. W dniu 9 czerwca 2021r. Gmina Przybiernów podpisała umowę na udzielenie pomocy finansowej Powiatowi Goleniowskiemu.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, będzie to 100.000 zł na “Budowę chodnika na ul. Mieszka I w Przybiernowie w ciągu drogi powiatowej nr 4130Z Przybiernów-Budzieszewice”. Zakres zadania realizowanego przez powiat będzie obejmował roboty budowlane, pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego, wszystkie niezbędne koszty wynikające z realizacji zadania, ewentualne roboty dodatkowe.

Chodnik zapewnieni bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego a zwłaszcza dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej. O tę inwestycję gmina wielokrotnie wnioskowała – deklarując wspólny montaż finansowy, a w ubiegłym roku współfinansowała opracowanie dokumentacji projektowej zadania.

Inwestor planuje zakończyć inwestycje do 30 listopada 2021r.

red.

powiązane – „Starostwo prawie normalnie”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Używali – odtworzyli

Przybiernów. BUDIMEX odtworzył nawierzchnie drogi powiatowej w Rokicie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje powiat, to efekt podpisanego przez powiat goleniowski porozumieniem z firmą Budimex S.A. na potrzeby realizacji inwestycji pod nazwą: „Budowa drogi S3 na odcinku Miękowo – koniec obw. Brzozowa wraz z rozbudową odcinka Miękowo – Rzęśnica – Budowa obwodnicy Brzozowa w ciągu S3 oraz dostosowanie drogi Krajowej nr 3 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Brzozowo – Miękowo” wykonawca odtworzył nawierzchnię na drodze powiatowej w miejscowości Rokita.

Przedmiotem ww. porozumienia było użytkowanie dróg przez firmę Budimex S.A. dróg będących w zarządzie Powiatu Goleniowskiego w celem transportu materiałów na potrzeby budowy drogi S3. W związku z podpisanym porozumieniem firma dokonała odtworzenia nawierzchni bitumiczną mieszanką o łącznej długości 2000mb na odcinku od przejazdu kolejowego w kierunku Przybiernowa.

red.

powiązane – „Piękna droga wspomagająca”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie