Connect with us

Przybiernów

Maszt na zgłoszenie

Przybiernów. Mimo protestów twa budowa masztu telefonii komórkowej.

Opublikowane

w dniu

Jak nas informują protestujący mieszkańcy, budowa jest prowadzona na tzw. zgłoszenie – bez pozwolenia na budowę. Prawo przewiduje taka możliwość dla przenośnych masztów wolnostojących, ale protestujący uważają, że to nie jest maszt przenośny, dlatego żądają wstrzymania jego budowy. Ich zdaniem starosta powinien wnieść sprzeciw przeciwko tej budowie ale tego nie zrobił. Piszą:”…budowa trwa już 5. dzień roboczy do której używany jest ciężki sprzęt budowlany – koparki, lawety, podnośnik(…). Maszt będący aktualnie w trakcie budowy za naszą działką ma wysokość około 25-30 m i jest usadowiony na żelbetowych fundamentach i znajduje się w odległości około 10 metrów od granicy Dziaki i 30 metrów od budynków mieszkalnych(…). Uważamy że ten maszt nie mieści się w definicji masztu przenośnego wprowadzonego do prawa budowlanego ustawą COVID z kwietnia 2020. Maszt nie został posadowiony na gruncie (na co wskazuje ustawa) a na fundamentach żelbetowych. Posadowienie masztu bezpośrednio na trudno zagęszczanym gruncie (drobne i średnie piaski) spowodowałoby brak jego stateczności (…). Podczas epidemii demontuje się maszt , który bezpośrednio nie kolidował z robotami stricte budowlanymi S3 i w stanie wyższej konieczności jakim jest epidemia, mógłby posłużyć jeszcze przez kilka miesięcy w celu jej przeciwdziałania…”.

red.

powiązane – „Przybiernów – nie chcą masztu telefonii komórkowej”

Przybiernów

Wójt nagrodziła

Przybiernów. W Dniu Edukacji Narodowej wójt gminy wręczyła nauczycielom nagrody za zaangażowanie i osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczo-opiekuńczej.

Opublikowane

w dniu

Nagrody wójta gminy Przybiernów otrzymały:

Monika Klińska – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Przybiernowie
Jolanta Grześkowiak – dyrektor Szkoły Podstawowej w Czarnogłowach
Magdalena Fiłkowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Czarnogłowach
Jolanta Kaczor – Flis – nauczyciel Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Przybiernowie
Joanna Kolczyńska – nauczyciel Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Przybiernowie
Kamila Woźniak – nauczyciel Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Przybiernowie

red.

powiązane – „Gdzie polecimy z Goleniowa w roku 2028?”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

150 tys zł dla Przybiernowa

Przybiernów. W konkursie grantowym „Cyfrowa Gmina”, gmina Przybiernów otrzyma kwotę 150.210 zł.

Opublikowane

w dniu

Środki uzyskane w ramach programu można przeznaczyć na cyfryzację urzędów, zakup sprzętu komputerowego dla jednostek podległych, przygotowanie urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami, wsparcie JST w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz szkolenia.

Symboliczny czek wójt gminy otrzymała w dniu 8.10.2021 w Stargardzie z rąk Ministra Janusza Cieszyńskiego – Sekretarza Stanu ds. Cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Leszka Dobrzyńskiego – Posła na Sejm RP oraz Zbigniewa Boguckiego – Wojewody Zachodniopom.

red.

powiazane – „Obwodnica w roku 2027”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Laureaci AGROLIGI 2021

Przybiernów. Laureatami AGROLIGI 2021 w kategorii ROLNIK, zostali Julia i Mirosław Szychulscy z Derkacza.

Opublikowane

w dniu

Prowadzą od roku 2009 gospodarstwo rolne o pow. 290 ha – chów i hodowla bydła mięsnego rasy Angus Czarny – posiadają 103 matki hodowlane. Bazuja na paszach z własnego gospodarstwa.

red.

powiązane – „Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie