Connect with us

Aktualności

Maszewo nie chce Nowogardu w nazwie powiatu

MASZEWO. W środę odbyła się sesja Rady Miejskiej, jednym z punktów było zaopiniowanie pomysłu zmiany nazwy powiatu na „powiat goleniowsko-nowogardzki”. Pomysł zdecydowanie się nie spodobał.

Opublikowane

w dniu

11 z 15 maszewskich radnych było przeciwnych zmianie nazwy powiatu, dwoje opowiedziało się za zmianą, dwóch radnych wstrzymało się od głosu. Warto przypomnieć, że podobne stanowisko wyraziła maszewska społeczność w badaniu ankietowym wykonanym na zlecenie starostwa. Niespełna co piąty mieszkaniec gminy był za zmianą nazwy, zaś trzykrotnie więcej zapytanych uważa, że zmiana jest zbędna.
W czwartek na sesji Rady Powiatu Goleniowskiego głosowany będzie projekt uchwały w sprawie wyrażenia opinii o zmianie nazwy powiatu. Sześciu radnych z Nowogardu pomysł poprze. Podobnie postąpi radny Gródź z Osiny, zwolennicy zmiany nazwy mają 7 pewnych głosów. Radni z Goleniowa zagłosują przeciw, radny Kaleczyc ze Stepnicy również, jest więc pewne, że 9 radnych będzie przeciwnych zmianie.
Wynik głosowania zależeć będzie od stanowiska, jakie zajmie troje radnych z Maszewa. Radny Czesław Siwek jeszcze niedawno zaklinał się, że będzie przeciwny, ale we wtorek na głosowaniu w komisji wstrzymał się od głosu, czym umożliwił przyjęcie stanowiska popierającego pomysł. Jak się zachowa w czwartek? Nie wiadomo; nie znamy też opinii radnych Kotwickiej i Domaradzkiej. Cała trójka powinna respektować zdanie mieszkańców swojej gminy. Czy tak zrobią?
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie