Connect with us

Maszewo

Maszewo – laptopy dla uczniów

Maszewo. Gmina Maszewo otrzyma 60 000 zł na zakup 22 laptopów.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Komputery trafią do uczniów, którym brakuje sprzętu do zdalnej nauki w domu. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Komputery są już na naszym stanie. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Jest to kolejny sprzęt komputerowy, który trafi do maszewskich szkół w tym roku. Na początku marca br. gmina przekazała szkołom 24 laptopy o wartości 44 175,45 zł, zakupione również w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Red.

powiązane – „Maszewo – Msza on-line”

Maszewo

Maszewo z dopłatą do autobusów

Maszewo. Gmina Maszewo otrzyma prawie 80 tys. zł z Funduszu Autobusowego.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

To dopłata 79 248 zł do jednej linii autobusowej o długość 52 km.

Ogółem dofinansowanie dostało 19 wniosków o objęcie dopłatą połączeń autobusowych w 2021 roku które wpłynęły z samorządów do wojewody zachodniopomorskiego. 3 powiaty i 16 gmin z dopłatą w wysokości ponad 7,8 mln zł z Funduszu Autobusowego planują uruchomić 88 linii komunikacyjnych o łącznej długości 3 405 km.

  • Po dwóch latach funkcjonowania programu mamy rekordową liczbę wniosków od samorządów – mówi wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz – To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Pomorza Zachodniego, ponieważ oznacza mniej miejsc wykluczonych komunikacyjnie na mapie naszego województwa.

W trzech naborach w ramach funduszu w 2020 r. samorządy uzyskały dofinansowanie dla 62 linii autobusowych.

  • Mimo dużego zainteresowania w tym naborze, pula rządowych środków w funduszu rozwoju przewozów autobusowych dla województwa zachodniopomorskiego na 2021 jest sześciokrotnie większa, niż zapotrzebowanie zgłoszone przez gminy i powiaty – dodaje wicewojewoda.

red.

powiązane – „Autobus do Stargardu zawieszony”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Sprzęt dla szkoły

Maszewo. Wczoraj burmistrz przekazał na ręce Agnieszki Lewickiej sprzęt sportowy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

O zakup piłek i kijów hokejowych z przeznaczeniem dla szkoły podstawowej w Maszewie wnioskowała radna Lewicka -nauczycielka wychowania fizycznego z tej szkoły.

red.

powiązane – „POLOmarket otwarty”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

„Marzenia Dzieci z Radzanka”

Maszewo. Sołectwo Radzanek zrealizowało projekt pn. „Komplex Rekreacyjny Marzenia Dzieci z Radzanka”

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Wszystko w ramach dofinansowania w wysokości 10 tys. złotych z konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Granty Sołeckie 2020. Powstało boisko do piłki nożnej i siatkówki oraz boisko do kosza podwórkowego. Plac wyposażono w ławki i wybudowano miejsce na ognisko. Doposażono plac zabaw w bujak i w kosz dla najmłodszych. Zagospodarowano teren poprzez nasadzenie drzewek oraz częściowe jego ogrodzenie. Zadbano również o teren przy sali świetlicy wiejskiej poprzez wykonanie skalniaków i nasadzenia kwiatów. Miejsce, które powstało stwarza dodatkowe możliwości dla mieszkańców na spędzanie czasu wolnego i wspólne spotkania.

red.

powiązane – „POLOmarket otwarty”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie