Connect with us

Nowogard

Maseczki rozdane raz jeszcze

Nowogard. Wczoraj po raz kolejny na Placu Wolności rozdawane były maseczki ochronne osobom potrzebującym.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gminny portal, bawełniane maseczki są wielorazowego użytku można je prać w temperaturze 90 stopni dzięki czemu można ponownie z nich korzystać. Akcja wydawania maseczek odbyła się w centrum miasta z uwagi na centralne położenie placu w mieście. Była również gwarancją, że maseczki trafią do naprawdę potrzebujących mieszkańców. Dodatkowo Plac Wolności to doskonałe miejsce, aby zachować bezpieczne odległości pomiędzy osobami pobierającymi, jak i wydającymi. Mając na uwadze sugestie mieszkańców została zmieniona godzina wydawania na 18:00 dzięki czemu osoby pracujące do południa mogły również zgłosić się i odebrać maseczki. Cała akcja wydawania maseczek nie miała na celu nawoływania do zgromadzenia. Najważniejszymi zasadami podczas wydawania były zasady bezpieczeństwa. Podczas pierwszej akcji udało się rozdysponować 1400 maseczek do wydania podczas drugiej akcji uszyto ponad 3000 sztuk. Nie zapomniano również o mieszkańcach terenów wiejskich dzieki zakupowi odpowiedniego materiału do akcji włączyły się 23 sołectwa, które szyją maseczki dla swoich mieszkańców. W 16 sołectwach nie ma kto szyć, ale i tam maseczki dotrą.

red.

powiązane – „W poniedziałek – 2500 maseczek”

Nowogard

Poranna czystka w urzędzie.

Nowogard. Według naszych informacji dzisiaj rano Burmistrz Czapla dokonał niespodziewanych zmian personalnych w urzędzie gminy.

Opublikowane

w dniu

Wiceburmistrzem przestał być Pan Rafiński a zastąpił go Jarosław Hołbubowski. Stanowisko straciła też dotychczasowa sekretarz gminy i szefowa OPS. Te nieoficjalne informacje udało nam się potwierdzić w dwóch niezależnych źródłach.

Red

powiązane – „Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Gmina kupuje 50 tirów ziemi

Nowogard. Nietypowy zakup ogłosiła gmina Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Szuka oferenta, który sprzeda i dostarczy do Żabowa 2 tysiące ton… ziemi. Ma być żyzna, urodzajna i bez zanieczyszczeń, bo posłuży na utwardzenie działki rekreacyjno-sportowej.

red.

powiązane – „Sensacyjny wyrok – nie było podstaw do uniewinnienia”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowogardzki Mc’Donald’s

Nowogard. Wicestarosta potwierdza nieoficjalnie powstanie trzeciej restauracji McDonald’s w powiecie.

Opublikowane

w dniu

W swoim wpisie Tomasz Kulinicz poinformował lakonicznie, że decyzja została już wydana, a obiekt powstanie w okolicy węzła Warnkowo, na obwodnicy Nowogardu w ciągu drogi ekspresowej S6.

red.

powiązane – „Przetarg na stacje i restaurację”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie