Connect with us
Lokalizacja cargo terminala mieści się na terenie Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów na działce o powierzchni ok. 4,5 ha. Projekt realizowany wspólnie ze spółką Rose Hall International LLP. Zalety Nowoczesny kompleks magazynowo – produkcyjny. Powierzchnia biurowo-socjalne Dogodne połączenie do trasy S6 i S3 Odległość 30 km od Szczecina. Lokalizacja doskonała do obsługi transportu. multimodalnego – lotniczego i kołowego.

Goleniów

Marszałek się wycofuje

Goleniów. Olgierd Geblewicz przyznał, że jego decyzja była presją na rządzie, aby zrekompensował straty za pandemię.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin marszałek wycofał się z decyzji o wstrzymaniu finansowania lotniska w Goleniowie. RWEedług radia rząd pieniądze na te rekompensatę zarezerwował już dawno, czekał tylko na zgodę Komisji Europejskiej, aby je przekazać. Tej zgody wciąż nie ma, ale mimo to rząd pieniądze przekaże. Będzie to możliwe, dzięki nowelizacji odpowiedniej ustawy.

Dialog z Komisją Europejską trwa zbyt długo, nie wiadomo czy Komisja ostatecznie się zgodzi, a działać trzeba szybko – mówił w środę w Sejmie wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

  • Dokonujemy przeformułowania podstawy prawnej i to właściwie – można powiedzieć – zmiana formalna, która pozwoli szybciej te środki uruchomić, te środki są. Wszystko po stronie rządu polskiego zostało wykonane, co musi być wykonane – tłumaczył Horała.

O nowelizacji ustawy poinformował w środę też na konferencji prasowej marszałek Geblewicz. Stwierdził on jednak, że polski rząd niepotrzebnie czekał na zgodę Komisji Europejskiej. Z tym, że zgodnie z art. 108. Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, to konieczne. Teraz, kiedy sprawa się już wyjaśniła Olgierd Geblewicz zapowiada „happy end”, a to oznacza, że jest też gotowy do dalszego finansowania lotniska w Goleniowie.

  • Otwierają się możliwości do tego, żebyśmy powrócili do kwestii dokapitalizowania tego długookresowego – podkreślał Geblewicz.

Radio podaje, że polski rząd zrekompensuje straty za trzy miesiące kiedy przez pandemię lotnisko w Goleniowie nie funkcjonowało kwotą 1,5 miliona złotych. Natomiast marszałek Geblewicz, w ramach umowy o dokapitalizowanie, ma przekazać lotnisku 3,5 miliona złotych.

red.

powiązane – „Zabezpieczenie na 7 miesięcy”

Goleniów

Trójstronnie o recyklingu

Goleniów. Wczoraj w UMiG omawiano możliwości recyklingu plastiku w GPP.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział wiceburmistrz Tomasz Banach, w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele CZG R-XXI, oraz EUROKAY. Tematem rozmów były możliwości recyklingu odpadów plastikowych w powstającym w GPP zakładzie firmy EUEOKAY. Chodzi o odpady zbierane przez PGK w ramach odbioru odpadów komunalnych oraz pochodzących z tego samego źródła odpadów CZG RXX-I. Przedstawiciele EUROKAY potwierdzili możliwość zagospodarowania na miejscu plastikowych odpadów z obu podmiotów komunalnych – z możliwością przetworzenia na worki do śmieci.

red.

powiązane – „GPP-3 i CWUO”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

RTG i drzwi dla szpitala

Goleniów. 440 tys zł dofinansowania dla Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Szpitalne Centrum Medyczne w Goleniowie sp. z o.o. otrzyma z projektu pn. „Zwiększenie wysokiej jakości usług profilaktyki zdrowotnej skierowanej do mieszkańców powiatu goleniowskiego” dofinansowanie na zakup środków ochrony osobistej i dezynfekcji, a także zakupiony zostanie aparat RTG przyłóżkowy oraz bezdotykowe drzwi wejściowe.

440.800 zł szpital otrzyma w ramach naboru projektów w trybie nadzwyczajnym w ramach przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem COVID-19 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

red.

powiązane – „Szpital w ograniczonym zakresie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Rządowa pomoc dla lotniska

Goleniów. Port Lotniczy Szczecin – Goleniów wystąpił o 1,39 mln zł rządowej rekompensaty za straty spowodowane pandemią COVID-19.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Taka informację podało biuro prasowe województwa zachodniopomorskiego. Umożliwiła to ostatnia nowelizacja „rządowej tarczy” z 14 października br.

red.

powiązane – „3,5 mln zł dla lotniska”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie