Connect with us

Goleniów

Marszałek się wycofuje

Goleniów. Olgierd Geblewicz przyznał, że jego decyzja była presją na rządzie, aby zrekompensował straty za pandemię.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin marszałek wycofał się z decyzji o wstrzymaniu finansowania lotniska w Goleniowie. RWEedług radia rząd pieniądze na te rekompensatę zarezerwował już dawno, czekał tylko na zgodę Komisji Europejskiej, aby je przekazać. Tej zgody wciąż nie ma, ale mimo to rząd pieniądze przekaże. Będzie to możliwe, dzięki nowelizacji odpowiedniej ustawy.

Dialog z Komisją Europejską trwa zbyt długo, nie wiadomo czy Komisja ostatecznie się zgodzi, a działać trzeba szybko – mówił w środę w Sejmie wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

  • Dokonujemy przeformułowania podstawy prawnej i to właściwie – można powiedzieć – zmiana formalna, która pozwoli szybciej te środki uruchomić, te środki są. Wszystko po stronie rządu polskiego zostało wykonane, co musi być wykonane – tłumaczył Horała.

O nowelizacji ustawy poinformował w środę też na konferencji prasowej marszałek Geblewicz. Stwierdził on jednak, że polski rząd niepotrzebnie czekał na zgodę Komisji Europejskiej. Z tym, że zgodnie z art. 108. Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, to konieczne. Teraz, kiedy sprawa się już wyjaśniła Olgierd Geblewicz zapowiada „happy end”, a to oznacza, że jest też gotowy do dalszego finansowania lotniska w Goleniowie.

  • Otwierają się możliwości do tego, żebyśmy powrócili do kwestii dokapitalizowania tego długookresowego – podkreślał Geblewicz.

Radio podaje, że polski rząd zrekompensuje straty za trzy miesiące kiedy przez pandemię lotnisko w Goleniowie nie funkcjonowało kwotą 1,5 miliona złotych. Natomiast marszałek Geblewicz, w ramach umowy o dokapitalizowanie, ma przekazać lotnisku 3,5 miliona złotych.

red.

powiązane – „Zabezpieczenie na 7 miesięcy”

Goleniów

Najwięcej pożarów w nadleśnictwie Kliniska.

Goleniów. Po trwającym 8 miesięcy sezonie w dniu 15 października 2020 roku zakończono Akcję Bezpośrednią w ochronie przeciwpożarowej lasu w Nadleśnictwie Kliniska.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku powstało 51 pożarów – najwięcej w RDLP w Szczecinie. Łączna powierzchnia pożarów lasu w 2020 roku to 1,92 ha, przeciętna wielkość pożaru lasu to 0,04 ha.Spaleniu najczęściej ulegała pokrywa gleby z przyczyn nieustalonych, a straty powstałe w wyniku pożarów lasu oszacowano na 17 100 zł.

W akcjach gaśniczych na terenie zarządzanym przez Nadleśnictwo Kliniska w 2020 roku uczestniczyło ogółem 57 samochodów pożarniczych Państwowej Straży Pożarnej, 40 samochodów pożarniczych Ochotniczej Straży Pożarnej i 7 samolotów gaśniczych.

red.

powiązane – „Jeleń uwolniony z pułapki”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Odwołany prezes nadal prezesem

Goleniów. Wojciech Wardacki został w czwartek odwołany przez radę nadzorczą ze stanowiska prezesa Grupy Azoty.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Wardacki pozostaje nadal prezesem zależnej Grupy Azoty Police. Szefem chemicznego koncernu był od grudnia 2016 r. Mieszkający od lat w Kliniskach Wojciech Wardacki (ur. 1960) Jest doktorem nauk ekonomicznych. W roku 1991 zdobył mandat posła do Sejmu I kadencji, który piastował do roku 1993. W roku 1996 wszedł do zarządu Goleniowskich Fabryk Mebli Kollektion WIM, w którym jako dyrektor do spraw administracyjno-finansowych zasiadał do roku 2005.

red.

powiązane – „Burmistrz przedłużył zwolnienie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

1052 miejsca w goleniowskim więzieniu

Goleniów. Zakończył się remont jednego z pawilonów mieszkalnych Zakładu Karnego w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje ZK Goleniów, trwający kilkanaście miesięcy remont w końcu dobiegł końca. Pod koniec września rozpoczęło się zasiedlanie czasowo wyłączonego z eksploatacji pawilonu mieszkalnego. Oddano do użytku 114 miejsc, przeznaczonych dla skazanych kobiet odbywających karę po raz pierwszy oraz recydywistek penitencjarnych. Wzrosła pojemność ewidencyjna goleniowskiej jednostki do 1052 miejsc. Głównym celem prac była termomodernizacja budynku. Układ cel, zmodernizowane place spacerowe oraz zaplecze administracyjno – gospodarcze przede wszystkim zapewnią bezpieczeństwo oraz dobre warunki pracy funkcjonariuszom Służby Więziennej.

red.

powiązane – „Burmistrz przedłużył zwolnienie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie