Connect with us

Goleniów

Marszałek się wycofuje

Goleniów. Olgierd Geblewicz przyznał, że jego decyzja była presją na rządzie, aby zrekompensował straty za pandemię.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin marszałek wycofał się z decyzji o wstrzymaniu finansowania lotniska w Goleniowie. RWEedług radia rząd pieniądze na te rekompensatę zarezerwował już dawno, czekał tylko na zgodę Komisji Europejskiej, aby je przekazać. Tej zgody wciąż nie ma, ale mimo to rząd pieniądze przekaże. Będzie to możliwe, dzięki nowelizacji odpowiedniej ustawy.

Dialog z Komisją Europejską trwa zbyt długo, nie wiadomo czy Komisja ostatecznie się zgodzi, a działać trzeba szybko – mówił w środę w Sejmie wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

  • Dokonujemy przeformułowania podstawy prawnej i to właściwie – można powiedzieć – zmiana formalna, która pozwoli szybciej te środki uruchomić, te środki są. Wszystko po stronie rządu polskiego zostało wykonane, co musi być wykonane – tłumaczył Horała.

O nowelizacji ustawy poinformował w środę też na konferencji prasowej marszałek Geblewicz. Stwierdził on jednak, że polski rząd niepotrzebnie czekał na zgodę Komisji Europejskiej. Z tym, że zgodnie z art. 108. Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, to konieczne. Teraz, kiedy sprawa się już wyjaśniła Olgierd Geblewicz zapowiada „happy end”, a to oznacza, że jest też gotowy do dalszego finansowania lotniska w Goleniowie.

  • Otwierają się możliwości do tego, żebyśmy powrócili do kwestii dokapitalizowania tego długookresowego – podkreślał Geblewicz.

Radio podaje, że polski rząd zrekompensuje straty za trzy miesiące kiedy przez pandemię lotnisko w Goleniowie nie funkcjonowało kwotą 1,5 miliona złotych. Natomiast marszałek Geblewicz, w ramach umowy o dokapitalizowanie, ma przekazać lotnisku 3,5 miliona złotych.

red.

powiązane – „Zabezpieczenie na 7 miesięcy”

Goleniów

W rocznicę internowania

Goleniów. W czwartek 30 marca) odbędzie się spotkanie i dyskusja w ramach AREOPAGU ŚW. KATARZYNY pt. „WOKÓŁ PRYMASA KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO. W ROCZNICĘ INTERNOWANIA”.

Opublikowane

w dniu

Gościem specjalnym będzie uznany i wybitny historyk DR HAB. RAFAŁ ŁATKA (prof. UKSW Warszawa). Dyskusję poprowadzi DR ZBIGNIEW STANUCH (IPN Szczecin). Spotkanie o godz. 17:00 w sali na plebanii (wejście od strony Caritasu), wstęp wolny. Warto poznać historię Prymasa Wyszyńskiego i kontekst historyczny jego życia oraz posługi o czym będzie opowiadało dwóch wybitnych historyków, od lat specjalizujących się w rzetelnych badaniach historii Kościoła i Polski.

red.

powiązane – „Mniej księży”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Mniej księży

Goleniów. W sobotę, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy Świętej o godz. 9:00, pożegnano ks. Bogumiła Dobosza, dziękując Bogu za jego służbę we wspólnocie parafi pw. Św. Katarzyny.

Opublikowane

w dniu

Przełożeni przenieśli go do parafii w Pyrzycach. Teraz w parafii św. Katarzyny będzie posługiwało o jednego kapłana mniej – pięciu księży, w tym jeden emeryt. W sąsiedniej parafii pw. Św. Jerzego posługuje trzech księży – w tym jeden emeryt.

red.

powiązane – „Kościół zastąpi namiot”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sezon rozpoczęty

Goleniów. Powrót lotów Ryanair do Warszawy-Modlina oficjalnie rozpoczął sezon letni na goleniowskim lotnisku.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje kierownictwo portu, pierwszym rejsem z Modlina przyleciało 122 pasażerów, natomiast w drogę powrotną udał się prawie komplet, bo aż 180 osób.
Trasa Ryanair do Warszawy Modlin realizowana będzie 5 razy w tygodniu- w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę oraz niedzielę, a ceny biletów zaczynają się już od 49zł w jedną stronę.

Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów powiedział:

„To bardzo dobra informacja zarówno dla Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów jak i całego Pomorza Zachodniego, a w szczególności branży turystycznej. Powrót, po zimowej przerwie linii Ryanair ze swoją trasą do Warszawy Modlin pokazuje, że współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Ryanair opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż ta współpraca w niedługim czasie przyniesie kolejne informacje o nowych, atrakcyjnych kierunkach realizowanych z zachodniopomorskiego lotniska. Inauguracja połączenia do Warszawy Modlin to nie jedyna nowość w sezonie letnim! Po bardzo dobrym sezonie zimowym Polskie Linie Lotnicze LOT zadecydowały o zwiększeniu częstotliwości rejsów na trasie do Warszawy Chopin z 19 do 22 razy w tygodniu, dając jeszcze większą możliwość do korzystania z atrakcyjnych przesiadek w ramach bogatej siatki połączeń europejskich jak i dalekodystansowych realizowanych przez PLL LOT w swoim warszawskim hubie. Dodatkowo linia Ryanair zwiększy liczbę rejsów na trasach do Krakowa (z 2 do 3 razy w tygodniu) i Londynu Stansted (z 5 do 6 razy w tygodniu).
W sumie w letnim rozkładzie znajdzie się 8 połączeń regularnych oraz 2 wakacyjne trasy czarterowe, operujące z częstotliwością aż 6 razy w tygodniu.
Połączenia regularne:
PLL LOT do Warszawy Chopin
Ryanair do Dublina, Krakowa, Liverpoolu, Londynu, Warszawy Modlin
WizzAir do Oslo Torp
Norwegian do Oslo Gardermoen

Połączenia czarterowe
Antalya (od 03.06 do 14.10.2023r.) z biurami podróży TUI, Coral Travel, Itaka, Rainbow, Nekera
Burgas (od 05.06 do 06.09.2023r.) z biurami podróży TUI, Itaka, Coral Travel

red.

powiązane – „Blue Velo”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie