Connect with us

Nowogard

Marszałek Sejmu w Nowogardzie

Nowogard. 3 lipca (piątek) wizytę w Nowogardzie złoży Marszałek Sejmu RP Pani Elżbieta Witek.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Rozpocznie się od złożenia wiązanek pod patriotycznymi upamiętnieniami przy kościele pw. WNMP. O godz. 15.00 na Placu Wolności odbędzie się spotkanie Pani Marszałek z mieszkańcami. Jak podają organizatorzy, w razie opadów deszczu spotkanie zostanie przeniesione do sali kinowej Nowogardzkiego Domu Kultury. W planach przewidziano także spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami.

red.

powiązane – „Andrzej Duda wygrywa w naszym powiecie”

Kultura

Inauguracja w NDK

Nowogard. Na 10 września br Nowogardzki Dom Kultury zapowiada inaugurację roku kulturalno-oświatowego.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Podczas spotkania przybliżone zostaną sylwetki instruktorów oraz działalność pracowni i zespołów. Start godz. 17:00, sala widowiskowa NDK.

red.

powiązane – „Lato przeniesione na… jesień”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

75 lat parafii

Nowogard. Mija 75 lat od ustanowienia Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowogardzie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Pierwszym proboszczem po II wojnie światowej jest był ksiądz Bogdan Szczepanowski z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Obecnie jest nim ks. Grzegorz Legutko. Uroczysta Msza święta, w związku z obchodami jubileuszu w parafii, odbyła się wczoraj o godzinie 11.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Henryka Wejmana oraz z prelekcją historyczną ks. prof. Bernarda Kołodzieja TChr.

red.

powiązane – „Rocznica Krwawej Niedzieli”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Jedna osoba na kwarantannie

Nowogard. W nowym powiatowym obiekcie kwarantanny zbiorowej w nowogardzkim hotelu „Kamena” przebywa już jedna osoba.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Taką informacje podaje gmina Nowogard. Hotel „Kamena” jest od 27 lipca wydzierżawiony przez powiat do końca roku za 3 tys zł miesięcznie na obiekt kwarantanny zbiorowej. Poprzedni obiekt kwarantanny,Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowogardzie,  jest w remoncie.

red.

powiązane – „Wojewoda chciał ukarania starosty”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie