Connect with us

Aktualności

Maraton Puszczy Goleniowskiej

W tym biegu najważniejsze było zadowolenie uczestników. Sądząc po komentarzach na miejscu, w Kliniskach, druga edycja Maratonu Puszczy Goleniowskiej nie zawiodła oczekiwań.

Opublikowane

w dniu

W maratonie zwyciężył Jarosław Janicki z Gryfina, o kilkanaście minut poprawiając zeszłoroczny rekord trasy. Drugi przybiegł Bartłomiej Mechliński z Torunia, na trzecim miejscu znalazł się ubiegłoroczny zwycięzca MPG, Radosław Piwowarski z Gryfina.
W półmaratonie najlepszy był Rafał Wilk z Gryfina, w biegu na 10,5 km – Andrzej Felisiak z Hanzy Goleniów. Pełne wyniki Maratonu Puszczy Goleniowskiej dostępne są na stronie internetowej MPG www.progdar.pl/home/

Były nowe rekordy trasy, byli absolutni debiutanci, w Kliniskach mający swoje pierwsze starty na 10,5 km, 21 km, byli też debiutujący maratończycy. Pogoda była wręcz idealna: słonecznie, ale nie gorąco. Organizacja biegu była perfekcyjna, nie było najmniejszych zastrzeżeń. Uczestnikom zapewniono absolutnie wszystko, czego potrzebowali, poczynając od sprawnego biura zawodów, przez precyzyjną obsługę samego biegu po cały serwis pobiegowy. Nikt nie mógł się poczuć głodny czy spragniony: z rana pożywna bułka z masłem, serem i warzywami, po biegu zupa pomidorowa, pieczony kurczak, kiełbasa z pieczywem i piwo. Biegnący na 10 i 21 km dostali medale takie same, jak przed rokiem, maratończycy wyjechali z medalami w postaci krążka wysuszonej olchy z wyfrezowanym napisem.

Głównymi organizatorami Maratonu Puszczy Goleniowskiej są Aneta i Dariusz Gapiński wraz ze stowarzyszeniem ProGDar Marathon Team oraz Lasy Państwowe. W tym roku przypada 90. rocznica istnienia przedsiębiorstwa Lasy Państwowe, więc sobotni maraton przypomniał o tej ważnej dla leśników okoliczności. Warto podkreślić, że MPG jest imprezą o bardzo niskim budżecie, a jej organizacja opiera się głównie na dobrych kontaktach pomysłodawców i głównch organizatorów z wieloma życzliwymi im ludźmi.

Kolejny Maraton Puszczy Goleniowskiej odbędzie się 26 września 2015. Zapisy na bieg zostaną otwarte prawdopodobnie 1 stycznia zaraz po północy, ale dokładny termin zostanie wcześniej podany do wiadomości.

Więcej zdjęć – tu: plus.google.com/photos/104993428424811872191/albums/6064049618844678801

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie