Connect with us

Aktualności

Maraton prawie w komplecie

Jest 120 miejsc, a zapisało się już 119 osób. Praktycznie pełna lista chętnych do startu w I Maratonie Puszczy Goleniowskiej (sobota 28 września br.)

Opublikowane

w dniu

Zainteresowanie maratonem jest bardzo duże, oficjalnie zostało już tylko jedno wolne miejsce na liście startowej. W praktyce, będzie zapisanych paręnaście osób więcej, bo trzeba wziąć pod uwagę, że nie wszyscy będą mogli przyjechać mimo najszczerszych chęci (wypadki losowe, choroba, zwykła awaria samochodu w drodze…). Nie ma jednak wątpliwości, że pomysł Anety i Darka Gapińskich idealnie trafił w zapotrzebowanie na bieg na pełnym, maratońskim dystansie.

Organizatorzy nie mają też problemu ze sponsorami. Partnerem strategicznym są Lasy Państwowe, a konkretnie Nadleśnictwo Kliniska, na którego terenie bieg się odbędzie. Nagrodami będą wysokiej klasy zegarki sportowe ufundowane przez firmę Sebastiana Jurczaka, zgłosiło się też wiele innych firm deklarujących konkretne wsparcie. Zapowiada się wydarzenie sportowe na wysokim poziomie.

PS. Na liście startowej Mili Goleniowskiej są 84 nazwiska chętnych do biegu na 10 km i 11 do biegu na milę.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie