Connect with us

Aktualności

Mam, ale nie dam

Przewodniczący Antoni Bielida odmówił udostępnienia projektu uchwały Zgromadzenia CZG R-XXI o 20% podwyżki swojego wynagrodzenia.

Opublikowane

w dniu

Projekt uchwały ma być głosowany na sesji CZG w środę 22 stycznia. Dziś poprosiliśmy o przesłanie nam projektów uchwał, w tym o dodatkowych 1,8 tys. zł dla Bielidy. Odmówiono nam powołując się na zakaz samego przewodniczącego.
Oczywiście, 10 minut później mieliśmy ten dokument z innego, mniej oficjalnego źródła. Podobnie jak i projekt uchwały o wprowadzeniu diet dla wszystkich delegatów na Zgromadzenie CZG R-XXI: każdy z nich miałby otrzymywać po 200 zł za każdy udział w sesji, członkowie władz Zgromadzenia – po 300 zł. Rzecz smakowita, bo owi delegaci to prawie wyłącznie wójtowie, burmistrzowie bądź urzędnicy gminni, siedzący na sesjach w godzinach swojej pracy, dowożeni zazwyczaj samochodami służbowymi, rozliczający delegacje, oczywiście nakarmieni na koszt R-XXI. Teraz mają jeszcze mieć za to ekstra płacone.
W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy, że diety mają być "rekompensatą strat", rzekomo poniesionych przez delegatów wskutek uczestnictwa w obradach Zgromadzenia CZG (domyślać się należy, że pomysłodawca ma na myśli przede wszystkim rzekomo utracone zarobki gminnych urzędników).

Jutro (w środę) okaże się, czy te pomysły wejdą w życie.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie