Connect with us

Aktualności

Maleńka ferma norek

Ma powstać w Żdżarach, obok innej fermy, która 20 lat temu również miała być maleńka, a jest dziś całkiem spora. Mieszkańcy wsi, oględnie mówiąc, są mało zachwyceni.

Opublikowane

w dniu

Tytułowego, uroczego określenia użył pan Daniel Żurek, przedstawiciel inwestora – firmy Futrex. "Maleńka" to oczywiście pojęcie nader względne: ferma planowana jest na 3 tysiące matek plus przychówek. Istniejąca obecnie ferma ma miejsce na 5,6 tys. matek (a niegdyś miało ich podobno być tyko 2 tysiące). Razem 8,6 tysiąca matek i tysiące młodych. Sporo.

W środę po południu mieszkańcy wsi spotkali się z inwestorem oraz władzami gminy. Cierpliwie wysłuchali opowieści o planach inwestycyjnych, w tym o rozlicznych metodach ochrony wsi przed wpływem fermy i fabryki produkującej karmę. Znieśli też bez śmiechu opowieści pani doktor z Zachodniopomorksiego Uniwersytetu Technologicznego, która zaserwowała słuchaczom propagandową agitkę z morałem, że hodowla norek w zasadzie dla nich samych jest formą ochrony, a dla ludzi – jednym wielkim dobrodziejstwem. Potem odbyła się dyskusja, z której – na szczęście – wnioski można wyciągnąć optymistyczne. Mieszkańcy wsi są skłonni zaakceptować inwestycję, pod warunkiem jednak, że inwestor naprawdę zadba o to, by nie wpłynęła ona negatywnie na najbliższe otoczenie. Inwestor obiecywał, że chce to zrobić i zrobi.

Pozostaje to spisać, podpisać i dopilnować, by było zrealizowane. W tym, by "maleńka ferma" pozostała maleńką.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie