Connect with us

Aktualności

Magiczna siła głosu

Na zaproszenie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej z goleniowskimi czytelnikami spotkała się w środę Krystyna Czubówna, dziennikarka i długoletnia prezenterka telewizyjnej „Panoramy” oraz lektorka filmów przyrodniczych.

Opublikowane

w dniu

 „Posiadaczka” najbardziej rozpoznawalnego w Polsce głosu przez prawie półtorej godziny czytała fragmenty książek ubiegłorocznej laureatki literackiej nagrody Nobla – Swietłany Aleksiejewicz: „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, „Czarnobylska modlitwa”, „Ostatni świadkowie” i „Czasy secondhandu”. To trudna w odbiorze literatura, z drastycznymi opisami, ale dzięki magicznej sile głosu Krystyny Czubówny, kilkadziesiąt osób, które przyszły na spotkanie, słuchało jej w skupieniu. Uzupełnieniem i dopełnieniem tekstów Aleksiejewicz były zdjęcia oraz ballady rosyjskich bardów – Bułata Okudżawy  i Włodzimierza Wysockiego.

A na koniec ciekawostka – Krystyna Czubówna, aby głos brzmiał dobrze, podczas nagrań i czytania pije gorącą wodę.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie