Connect with us

Maszewo

Maciejewo w izbie pamięci

Maszewo. Wystawę pn. „Maciejewo na starej fotografii” przygotowało w Maszewie KGW z Maciejewa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wystawa otwarta 27 październiak, była możliwa dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców, którzy dostarczyli eksponaty. Na wystawie znalazły się stare fotografie, dawne sprzęty i urządzenia, narzędzia, gazety, zeszyty i wszystko to, co udało się znaleźć w domach, czy wygrzebać na strychach. Wystawę zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich „Maciejewianki”, które na ten cel pozyskały dotację w wysokości 5000 zł w ramach projektu „Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia FIO w Województwie Zachodniopomorskim 2021 – 2023”.

Mieszkańcy Maciejewa przekazali niezwykłe eksponat z przedwojennego Maciejewa do Izby Pamięci w Maszewie.

red.

powiązane – „Będzie nowy marszałek?”

Maszewo

Sybiracy wyróżnieni

Maszewo. Wczoraj, w sali Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Miejskim w Maszewie odbyło się wręczenie odznaczeń honorowych za zasługi dla Związku Sybiraków.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, złote i Srebrne Odznaki, nadane przez Zarząd Główny Sybiraków, wręczyli Prezes Związku Sybiraków w Maszewie Marianna Mołodecka wraz z Burmistrzem Maszewa Pawłem Piesiem.

Złotą Odznakę Honorową otrzymały: Stefania Alama, Marianna Bartosik oraz Melania Pliszczak. Natomiast Srebrną Odznakę Honorową otrzymały: Kazimiera Hansz, Maria Woźnica oraz śp. Helena Wierzbicka.

red.

powiązane – „Nieco większa podwyżka”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Świetlica w Darżu wyremontowana

Maszewo. Zakończył się remont świetlicy wiejskiej w Darżu, powstała tam też wiata na boisku.

Opublikowane

w dniu

ak podaje gmina, naprawiono schody wraz z podjazdem dla niepełnosprawnych, ogrodzenie terenu świetlicy oraz odświeżono budynek świetlicy zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz.

Koszt inwestycji to kwota 80 623,00 zł, która w pełni pokryta została z budżetu Gminy Maszewo.

W sołectwie Darż wykonano też inwestycję dofinansowaną ze środków Województwa Zachodniopomorskiego w ramach konkursu Granty Sołeckie 2021. Sołectwo otrzymało 10 000,00 zł w ramach projektu „Wiata – miejsce aktywizacji społecznej Darża” i wykonało wiatę na boisku.

red.

powiązane – „Nieco większa podwyżka”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Solar w Zagórcach

Maszewo. Zagórce mają lampę solarno-hybrydową.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w sołectwie Zagórce wykonano inwestycję dofinansowaną ze środków Województwa Zachodniopomorskiego w ramach konkursu Granty Sołeckie 2021. Sołectwo otrzymało 10 000,00 zł w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców wsi Zagórce” poprzez zakup i montaż lampy solarno-hybrydowej z czujnikiem zmierzchu.

red.

powiązane – „Nieco większa podwyżka”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie