Connect with us

Aktualności

Łuk triumfalny??

NOWOGARD. Warto czytać to, co napisane drobnym drukiem. Warto czasem przyjrzeć się miniaturkom. Na banerze zapowiadającym nowogardzkie inwestycje absolutna sensacja: najprawdziwszy łuk triumfalny, czy jak kto woli – l’Arc de Triomphe!

Opublikowane

w dniu

 Baner zamieszczono na oficjalnej stronie gminy, www.nowogard.pl. Ilustruje tekst pod tytułem jak z Krasickiego (Ignacego, nie Janka…) „Czarno na białym, czyli słów kilka na temat inwestycji”. Uwagę zwraca drugi obrazek od lewej. Kombinuj człowieku jak chcesz – łuk triumfalny. Możesz trzeć oczy przez godzinę, a łuk zostaje łukiem. Na całkiem obszernym placu, z nowoczesnymi fontannami.  Przepytaliśmy znajomków z Nowogardu, stanowczo twierdzą, że na razie nic takiego tam nie ma. Nie ma, ale będzie. Sądząc po sporej powierzchni miejsca, na którym ktoś widzi ów łuk, w grę wchodzi jakiś obszerny plac. Plac Wolności? Nie jest tajemnicą, że burmistrz Robert Czapla ma obsesję na punkcie jego przebudowy za sporą, liczoną w miliony kwotę. Pytano go parę razy, co ma być tak drogiego? I chyba już wiadomo. L’Arc de Triomphe! Wypada jeszcze dopytać, komu ów łuk będzie poświęcony. Mamy pewne podejrzenia…  Otwartą kwestią jest, czy skończy się na jednej budowli. Burmistrz może poprzestać na koncepcji rzymskiej, czyli zasadniczo po jednym łuku na łebka. Może jednak od razu zechcieć wybudować Paryż nad Jeziorem Nowogardzkim i walnąć trzy sztuki, od kopii l’Arc de Triomphe du Carrousel, przez wielki łuk a la Napoleon, po nowoczesny łuk jak w la Defense. Jak jechać, to po całości!

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie