Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Ludzka Mozaika w pigułce

Trwający od piątku 24 sierpnia do 2 września Festiwal LUDZKA MOZAIKA to największe przedsięwzięcie kulturalne, jakie kiedykolwiek realizowane było w Goleniowie. Tak ze względu na program (blisko 200 różnego rodzaju działań), jak i liczbę uczestniczących w nim ludzi (gdyby zsumować, wyszłoby pewnie kilkanaście tysięcy osób). A przede wszystkim z uwagi na rozmach oraz międzynarodowy zasięg. Jeszcze nigdy Goleniów tak nie zaistniał na świecie.

Opublikowane

w dniu

Tyle się przez te 10 dni w Goleniowie działo, że gdyby chcieć to opisać, miejsca w GG by nie starczyło. Zatem w telegraficznym skrócie, albo – jak kto chce – w pigułce.
Festiwal Ludzka Mozaika to: XIX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT, Finał europejskiego projektu CARAVAN NEXT IX Festiwal Młodości Teatralnej ŁAKNIENIA, Goście z Polski, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Australii, Zimbabwe, Belgii, Malezji, Francji, Finlandii, Danii, Włoch, Serbii, Bośni, Ukrainy, Grecji, Palestyny, Hiszanii, Holandii, Nepalu, Chin, Indii, Korsyki i Słowenii, Wielkie widowisko plenerowe „The Wall” na rozpoczęcie festiwalu, 50 spektakli teatralnych, w tym tzw. podróżujące, plenerowe i dla dzieci,    36 wydarzeń muzycznych, w tym narodowe spotkania z kulturą, koncerty muzyki poważnej i sakralnej,  Ponad 30 warsztatów tematycznych, Około 10 działań performance i happeningów,   Ponad 10 wykładów i dyskusji na różne tematy. 

A ponadto: Spotkanie autorskie z wybitnym historykiem Normanem Davisem, Międzynarodowe święto plonów, Malowanie murali, Poznawanie miasta i jego legend, Pokazy filmów i wystawy fotograficzne, wieczór poetyckie itp.

Działania realizowane były w 14 różnych miejscach – na ulicach i placach miasta, w goleniowskich szkołach i kościołach, w bibliotece, GDK, Teatrze Brama i amfiteatrze, a także w tak oryginalnych miejscach jak dworzec PKP, Zakład Karny i kapliczki Edzia oraz w Miękowie i ośrodku Monar w Babigoszczy.
Głównym organizatorem a zarazem gospodarzem Festiwalu LUDZKA MOZAIKA był Teatr Brama. Poradził sobie z tym ogromnym przedsięwzięciem znakomicie!

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie