Connect with us

Aktualności

Ludzie rozmawiają z poczuciem przerażenia

Z Danielem Jacewiczem, szefem goleniowskiego Teatru Brama, rozmawiamy o jego niedawnej podróży na wschód Ukrainy.

Opublikowane

w dniu

"Ja tam byłem w towarzystwie ludzi młodych związanych z teatrem. Wszystkie rozmowy po pewnym czasie schodzą na temat wojny. Ludzie rozmawiają o tym z poczuciem przerażenia. Są takie momenty jak słowa chłopaka, który mówi, że dostał powołanie do wojska i zastanawia się, co będzie z jego zespołem muzycznym. Nie wie, co się stanie, gdy straci rękę na wojnie. On nawet nie myśli o śmierci, tylko o tej ręce. Nie jest tak, że wszystkich ogarnia jakaś panika, że się wszystkiego boją. Te rozmowy są spokojne, nieraz żartobliwe i to mi uświadomiło, że ja nie rozumiem tamtej sytuacji. Ale jest też tak, że siedzimy sobie na kawce i dziewczyna dostaje sms od chłopaka walczącego na lotnisku w Doniecku: „Niech się świat o tym dowie. Jesteśmy bez wyjścia, została nas garstka, nie mamy amunicji, nie mamy co jeść i nie wyjdziemy cało z tego kotła”. No i to ustawia całą atmosferę. Parę dni potem widziałem tego chłopaka w telewizji jak separatyści prowadzili jego i innych żołnierzy po zdobyciu lotniska w tzw. marszu hańby", mówi D. Jacewicz.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie