Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Ludowe Centrum Medyczne

Rada nadzorcza zarządzającej szpitalem powiatowym spółki Szpitalne Centrum Medyczne ogłosiła już konkurs na obsadę stanowiska jej prezesa. Efekty postępowania poznamy prawdopodobnie za kilka tygodni.

Opublikowane

w dniu

Konkurs trzeba było ogłosić, bo – jak informowaliśmy – wypowiedzenie otrzymała niedawno prezes Jolanta Haraszczuk, której praca została źle oceniona przez radę nadzorczą spółki. Na ten temat można było przeczytać więcej w wywiadzie, którego udzielił nam przewodniczący rady nadzorczej Krzysztof Szałapski, tymczasem rozpoczęte zostały poszukiwania nowego prezesa. Wymagania postawione w konkursie nie są szczególnie wygórowane, teoretycznie o atrakcyjną finansowo posadę ubiegać się więc będzie mogło szerokie grono chętnych.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że o różnego rodzaju funkcje związane z działalnością SCM wydaje się decydować także kryterium polityczne, a mówiąc wprost – związki z Polskim Stronnictwem Ludowym, którego prominentnym lokalnie działaczem jest starosta Tomasz Kulinicz. Z list PSL o mandat radnego miejskiego ubiegał się pełniący obecnie obowiązki prezesa spółki Piotr Ruciński, okazuje się jednak, że jego „sąsiadami” na liście wyborczej byli i obecny przewodniczący rady nadzorczej K. Szałapski, i powołany w marcu tego roku na jej członka Mariusz Lewandowski. Warto dodać, że w ubiegłym roku przez kilka miesięcy kontrolę wewnętrzną prowadził w szpitalu powiatowy radny z listy PSL Paweł Gulbinowicz, prokurentem był członek zarządu powiatu Andrzej Siwy, a pracę w administracji szpitala dostała też jego małżonka. Można oczywiście uznać, że wszystkie te osoby to niezbędni dla prawidłowego funkcjonowania spółki fachowcy, „zielonego” zabarwienia politycznego nowych kadr nie sposób jednak nie zauważyć.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie