Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Lubczyna poczeka

Goleniowscy radni miejscy nie wyrazili dzisiaj zgody na przesunięcie w budżecie gminy dodatkowych 4,5 mln zł na generalny remont ul. Lipowej w Lubczynie.

Opublikowane

w dniu

Wniosek w tej sprawie złożył mieszkający w Lubczynie radny Łukasz Dykowski, najpierw sugerując, że potrzebne na to środki można zaoszczędzić między innymi na przewozach szkolnych, oczyszczaniu miasta i oświetleniu, później uznał jednak, żeby całą potrzebną kwotę „zdjąć” z budowy nowego dworca kolejowo-autobusowego.

Kuriozalna momentami dyskusja na ten temat, nad którą kontrolę utracił przewodniczący Łukasz Mituła, trwała blisko 3 godziny, wreszcie uznano jednak, że żonglowanie tak dużymi pieniędzmi (łącznie modernizacja miałaby kosztować blisko 16 mln zł) bez możliwości wcześniejszego rozpatrzenia wszystkich „za” i „przeciw” jest kiepskim pomysłem i wniosek został odrzucony. Jednocześnie wyrażono zgodę na to, by w imieniu gminy działania zmierzające do przejęcia inwestycji od powiatu podjął burmistrz Robert Krupowicz. W tym wariancie remont drogi na pewno odbędzie się później, niż mieli na to nadzieję mieszkańcy Lubczyny. Wstępnie założono, że ukończy on się pod koniec przyszłego roku.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie