Connect with us

Powiat

Łóżko za 80 tysięcy

Kierownictwo spółki zarządzającej Szpitalem Powiatowy w Goleniowie wraz ze starostwem nie rezygnują z zakupu specjalistycznego łóżka za 80 tysięcy zł z budżetu gminy Goleniów na oddział ginekologiczno-położniczy.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

W tej sprawie na wczorajszej sesji rady powiatu wypowiadał się zarówno starosta Stanisławski jak i prezes spółki „SCM” Katarzyna Kęcka. Chodzi o to, że na grudniowej sesji budżetowej rady miejskiej w Goleniowie, burmistrz Krupowicz wycofał się z zaplanowanego sfinansowania zakupu wspomnianego łóżka dla goleniowskiego szpitala. Starosta stwierdził, że rozmawiał z burmistrzem na ten temat i otrzymał wytłumaczenie.  Były to kłopoty w „spięciu” budżetu – burmistrz obiecał staroście, że sprawa jest nadal aktualna i wróci do niej w połowie roku. Co powiedziała prezes Kęcka? – w materiale filmowym.

Przeczytaj też:
Informacja o stanie szpitalnej spółki
Wózki dla szpitala
DPS w szpitalu
Zakochałam się w szpitalu

Powiat

Nowa droga przy S3

Na trasie przebudowy S3 pomiędzy Kliniskami a Goleniowem, trwają intensywne prace przy wytyczaniu nowej drogi.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

To droga wspomagająca wzdłuż S3 od strony jezdni prowadzącej na Goleniów, która będzie służyła leśnikom i grzybiarzom jako dojazd do lasu. Wjazd do niej możliwy będzie tylko z węzła Kliniska, lub od strony drogi z Klinisk na Stawno. Innych zjazdów na tę drogę z S3 nie będzie.

Przeczytaj też:
Jest kładka nad S3
Czeka na wyburzenie

Kontynuuj czytanie

Powiat

Pucice wyburzone

Dobiega końca wyburzanie budynków w Puciach k.Klinisk na trasie budowy S3.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Jak pisaliśmy budynek mieszkalny i sąsiadujące z nim gospodarcze, zostały już opuszczone przez mieszkańców. W tym tygodniu rozpoczęła się ich rozbiórka, która właśnie się kończy. Po jej zakończeniu w tym miejscu będzie przebiegała nowa jezdnia S3 w kierunku Goleniowa.

Kontynuuj czytanie

Powiat

Ferie w lesie?

Propozycje aktywnego spędzenia czasu dla uczniów Województwa Zachodniopomorskiego przygotowały Nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

– W nadleśnictwach nasi pracownicy poprowadzą zajęcia z edukacji leśnej, pokażą drewno jako surowiec do zagospodarowania w różnych obszarach, pokażemy jak dbamy o środowisko czy jak odczytywać znaki i tropy w lesie. Każda pogoda jest dobra na spacer w lesie, tylko trzeba odpowiednio się ubrać – przekonuje dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek. 

Daty wydarzeń w poszczególnych nadleśnictwach naszego powitu:

14.02/17.02 – Nadleśnictwo Rokita „Zajęcie terenowe na szkółce leśnej”

17.02 – Nadleśnictwo Goleniów – „Las bliżej nas” – wycieczka

18.02 – Nadleśnictwo Kliniska warsztaty „Drewno surowiec doskonały”

19.02 – Nadleśnictwo Rokita „Rozpoznawanie tropów”

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie zaprasza do aktywnego spędzenia czasu w lesie. Na turystów czekają specjalne miejsca odpoczynku przy drogach czy plenerowe miejsca zabaw: ośrodek edukacji w Kliniskach czy w Glinnej. W Kliniskach dodatkowo można obejrzeć hodowlę konika polskiego. 

Przeczytaj też:
Plądrują leśne parkingi
Zmarł nadleśniczy
Myśliwi w ekosystemie

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie