Connect with us

Goleniów

Lotnisko bez „Ryanair”

Goleniów. Przewoźnik poinformował, że od 4 listopada do 12 grudnia br. będzie obsługiwał tylko Dublin w Irlandii, zamykając także trasy polskie – w tym z Goleniowa.

Opublikowane

w dniu

Działalność zostanie wznowiona w grudniu przed sezonem bożonarodzeniowym. W oświadczeniu Ryanair poinformował, że niedawno ogłosił ograniczenia zimowego rozkładu lotów, w wyniku czego jego oferowanie spadło do 40 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dziś linia informuje, że „w związku z ciągłym złym zarządzaniem ze strony rządów i całkowitym załamaniem popytu na podróże, konieczne było niestety dokonanie dodatkowych cięć w naszych irlandzkich portach lotniczych”.

Również w Polsce – poza odwołaniem lotów Goleniowa do Dublina i Liverpoolu – przewoźnik skasuje w tym okresie kilkanaście tras. Nie polecimy na trasach:

Z Bydgoszczy do Londynu Luton i Stansted oraz do Dublina.
Z Gdańska do Cork, Pafos, Manchesteru i Odessy.
Z Katowic do Birmingham, Cork, Edynburga i Manchesteru.
Z Krakowa do Aten, Barcelony, Bari, Bolonii, Bournemouth, Cagliari, Glasgow, Kopenhagi, Malagi, Odessy, Wenecji, Weeze.
Z Modlina do Aten, Barcelony, East Midlands, Leeds, Manchesteru, Malagi, Lizbony i Porto.
Z Łodzi i Lublina do Dublina.
Z Rzeszowa do Bristolu, Dublina, Londynu Luton i Manchesteru.
Z Poznania do Alicante, Bristolu, Edynburga, Liverpoolu i Paryża Beauvais.
Z Wrocławia do Bristolu, Edynburga, Glasgow, Manchesteru i Shannon. 

Zawieszenie lotów spowodowane jest załamaniem popytu na podróże w związku z trwającymi skutkami pandemii COVID-19 i obowiązującymi obecnie ograniczeniami w podróżowaniu.

red.

powiązane – „Rządowa pomoc dla lotniska”

Goleniów

Mniej księży

Goleniów. W sobotę, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy Świętej o godz. 9:00, pożegnano ks. Bogumiła Dobosza, dziękując Bogu za jego służbę we wspólnocie parafi pw. Św. Katarzyny.

Opublikowane

w dniu

Przełożeni przenieśli go do parafii w Pyrzycach. Teraz w parafii św. Katarzyny będzie posługiwało o jednego kapłana mniej – pięciu księży, w tym jeden emeryt. W sąsiedniej parafii pw. Św. Jerzego posługuje trzech księży – w tym jeden emeryt.

red.

powiązane – „Kościół zastąpi namiot”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sezon rozpoczęty

Goleniów. Powrót lotów Ryanair do Warszawy-Modlina oficjalnie rozpoczął sezon letni na goleniowskim lotnisku.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje kierownictwo portu, pierwszym rejsem z Modlina przyleciało 122 pasażerów, natomiast w drogę powrotną udał się prawie komplet, bo aż 180 osób.
Trasa Ryanair do Warszawy Modlin realizowana będzie 5 razy w tygodniu- w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę oraz niedzielę, a ceny biletów zaczynają się już od 49zł w jedną stronę.

Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów powiedział:

„To bardzo dobra informacja zarówno dla Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów jak i całego Pomorza Zachodniego, a w szczególności branży turystycznej. Powrót, po zimowej przerwie linii Ryanair ze swoją trasą do Warszawy Modlin pokazuje, że współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Ryanair opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż ta współpraca w niedługim czasie przyniesie kolejne informacje o nowych, atrakcyjnych kierunkach realizowanych z zachodniopomorskiego lotniska. Inauguracja połączenia do Warszawy Modlin to nie jedyna nowość w sezonie letnim! Po bardzo dobrym sezonie zimowym Polskie Linie Lotnicze LOT zadecydowały o zwiększeniu częstotliwości rejsów na trasie do Warszawy Chopin z 19 do 22 razy w tygodniu, dając jeszcze większą możliwość do korzystania z atrakcyjnych przesiadek w ramach bogatej siatki połączeń europejskich jak i dalekodystansowych realizowanych przez PLL LOT w swoim warszawskim hubie. Dodatkowo linia Ryanair zwiększy liczbę rejsów na trasach do Krakowa (z 2 do 3 razy w tygodniu) i Londynu Stansted (z 5 do 6 razy w tygodniu).
W sumie w letnim rozkładzie znajdzie się 8 połączeń regularnych oraz 2 wakacyjne trasy czarterowe, operujące z częstotliwością aż 6 razy w tygodniu.
Połączenia regularne:
PLL LOT do Warszawy Chopin
Ryanair do Dublina, Krakowa, Liverpoolu, Londynu, Warszawy Modlin
WizzAir do Oslo Torp
Norwegian do Oslo Gardermoen

Połączenia czarterowe
Antalya (od 03.06 do 14.10.2023r.) z biurami podróży TUI, Coral Travel, Itaka, Rainbow, Nekera
Burgas (od 05.06 do 06.09.2023r.) z biurami podróży TUI, Itaka, Coral Travel

red.

powiązane – „Blue Velo”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kręgielnia otwarta

Goleniów. Od soboty działa „Flame Bowling – Kręgielnia Goleniów”

Opublikowane

w dniu

Ma cztery zaumotyzowane tory, bar kuchnię i loże dla klientów. Mieści sie w zaadoptowanym budynku przy ul. Maszewskiej niedaleko przejazdu kolejowego.

red.

powiązane – „URODZINY GOLENIOWA’23”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie