Connect with us

Goleniów

Lot za granicę

Goleniów. Jest duża szansa, że pierwszy samolot z Goleniowa za granicę poleci jutro koło godziny 10.00.

Opublikowane

w dniu

To maszyna węgierskich linii WizzAir do Stavanger. Jak nam powiedział prezes spółki zarządzającej lotniskiem Maciej Dziadosz, jej odlot związany jest z pojawieniem się odpowiednich przepisów pozwalających na wylot za granicę, na które wszyscy wciąż czekają. Inni przewoźnicy, korzystający z lotniska w Goleniowie, planują wznowienie lotów międzynarodowych po 1 lipca – chodzi o Ryanair. SAS i Norwegian chcą wznowić rejsy po wakacjach.

red.

powiązane – „Co było, jest i będzie z goleniowskim lotniskiem”

Goleniów

IKEA – będą zwolnienia

Goleniów. W komunikacie przesłanym nam przez „IKEA Industry Goleniów”, czytamy m.in. o planowanych zwolnieniach.

Opublikowane

w dniu

Oto jego pełna treść:

„IKEA Industry Goleniów dostosowuje się do aktualnego poziomu zamówień

26 września br. przedstawiciele IKEA Industry w Goleniowie poinformowali współpracowników o planach dostosowania organizacji do niższych poziomów zamówień.
Obecna sytuacja gospodarcza i rosnące koszty nie pozostają bez wpływu na działalność zakładu w Goleniowie,
a także na portfele klientów, co prowadzi do zmniejszenia poziomu zamówień. Przez ostatnie miesiące w IKEA Industry Goleniów wdrażano działania mające na celu odpowiednie dostosowanie mocy produkcyjnych do nowych poziomów zamówień. Wstrzymano rekrutacje nowych współpracowników i zakończono współprace
z agencjami pracy tymczasowej. Wprowadzono także rozwiązania zwiększające efektywność oraz inwestowano w szkolenia i podnoszenie kwalifikacji współpracowników.
Niestety, te działania okazały się niewystarczające w przypadku zakładu w Goleniowie. Celem IKEA Industry jest odpowiedzialne prowadzenie biznesu, aby móc zapewnić stabilne miejsca pracy w perspektywie długoterminowej. Dlatego podjęto decyzję o rozstaniu się ze 130 współpracownikami, co stanowi 17% załogi fabryki w Goleniowie.

„W ciągu nadchodzących miesięcy zrobimy co w naszej mocy, aby wspierać naszych współpracowników podczas tej zmiany, pomagając im w poszukiwaniu nowych miejsc pracy” – powiedziała Monika Dutka, Dyrektorka Zarządzająca w IKEA Industry Goleniów. – „Mamy nadzieję, że po wzroście zamówień będziemy mogli ponownie zaoferować im miejsca pracy.”

Osoby odchodzące z zakładu otrzymają odprawy oraz wsparcie w aktywizacji zawodowej. IKEA Industry
w Goleniowie rozpoczęła proces rozmów z przedstawicielami związku zawodowego i właściwymi urzędami. Współpracownicy, którzy zostaną objęci zmianą otrzymają indywidualne informacje jak tylko będzie to możliwe, najpóźniej do końca października.
Ambicją zakładu jest utrzymanie jak największej liczby współpracowników i zapewnienie stabilności przychodów.


IKEA Industry, będąca częścią Inter IKEA, jest wiodącym na świecie producentem mebli drewnianych i integralną częścią łańcucha wartości IKEA. IKEA Industry posiada ponad 30 fabryk w 7 krajach i zatrudnia 15 000 pracowników. W Polsce IKEA Industry zatrudnia 9 000 osób w 16 fabrykach w 8 lokalizacjach. IKEA Industry Goleniów zatrudnia łącznie blisko 780 pracowników.

red.

powiązane – „Reakcja na protest”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Po tysiącu na głowę

Goleniów. Radni uchwalili na dzisiejszej sesji rady miejskiej jednorazowe nagrody dla wszystkich gminnych nauczycieli.

Opublikowane

w dniu

Wniosek w tej sprawie złożył burmistrz, posiłkując się z kolei wnioskiem nauczycielskich związków zawodowych. Uzasadnieniem ma być m.in. praca nauczucieli w czasie pandemii i nauczanie zdalne. Według uchwały 400 gminnych nauczycieli dostanie niedługo nagrody pieniężne po tysiąc zł brutto – każdemu po równo.

red.

powiązane – „Forum Gospodyń”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Zmarł były radny

Goleniów. Jak podaje gmina, 25 września br. zmarł Józef Geblewicz – były radny rady miejskiej w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Był przez wiele lat dyrektorem goleniowskiego oddziału PKO Bank Polski. Funkcję radnego pełnił w latach 1994 – 1998 w klubie radnych „Samorząd’94” – był m.in. przewodniczącym komisji budżetu. Od wielu lat mieszkał w gminie Stepnica i był ojcem marszała województwa Olgierda Geblewicza.

Uroczystość pogrzebowa Józefa Geblewicza (1944-2023) odbędzie się w czwartek, 28 września o godz. 14.00 na cmentarzu komunalnym w Stepnicy. Msza święta rozpocznie sie o godz. 13.00 w Kościele św. Jacka w Stepnicy.

red.

powiązane – „Zmarł Tadeusz Skałecki”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie