Connect with us

Nowogard

List wywołał burzę

Nowogard. Urząd miejski uspokaja opinię publiczna odpowiedzią na list zamieszczony w materiale „Problem z Mikołajem”

Opublikowane

w dniu

Rzeczniki Prasowy urzędu miejskiego w Nowogardzie napisała do nas:

„Przesyłam wyjaśnienie w odpowiedzi na umieszczony na Waszym portalu list od czytelnika. Proszę uprzejmie o zamieszczenie treści załącznika na portalu, być może uda się uspokoić opinię publiczną i „burzę” wywołaną
obawami wyrażonymi w liście:

W związku z pojawiającymi się w mediach głosami krytyki wobec Mikołajek w gminnych przedszkolach pragnę wyjaśnić, że wydarzenie jakie miało miejsce 4.12 zostało zorganizowane zgodnie z wytycznymi sanitarno – epidemiologicznymi.
Burmistrz, jako organ prowadzący ma prawo wejść do gminnej placówki oświaty, tak samo jak dyrektor tej placówki, wychowawca, czy każda inna osoba pracująca w przedszkolu. Gmina i podlegające pod nią placówki oświaty traktowane są jako jeden zakład pracy. Proszę zauważyć, że wszyscy pracownicy Urzędu Miejskiego mają codziennie rano mierzoną temperaturę. Co najważniejsze podczas zabawy mikołajkowej zachowane były środki ostrożności (zdezynfekowane ręce, zasłonięte usta i nos).
Regulamin przedszkoli nie wyklucza wstępu do przedszkoli osób z zewnątrz, a mówi jedynie o ograniczeniach jakie wprowadza dyrektor placówki na czas epidemii. Chodzi o to, aby nikt bez potrzeby nie kręcił się po przedszkolu. Dyrektor natomiast ma prawo organizować każde wydarzenie czy edukacyjne, czy rozrywkowe dla przedszkola z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Mikołajki miały sprawić dzieciom radość, zorganizowaliśmy zabawę wyłącznie dla uciechy najmłodszych. Dzieci bardzo się cieszyły, czekały na Mikołaja, przeżywały jego przyjście i przykro teraz słyszeć tak silny głos niezadowolenia z tego powodu.
Chcieliśmy podarować dzieciom radość, moc pozytywnych emocji w tym trudnym też dla nich czasie. Udało się to, dzieci świetnie zareagowały na Mikołaja, przygotowały z paniami zabawy, a z rodzicami kostiumy. Wspaniale wspominają ten czas, było to dla nich nie lada wydarzenie.
Dlatego mamy nadzieję, że wszelkie głosy krytykujące takie pozytywne akcje czy wydarzenia wnoszące odrobinę radości do życia naszego społeczeństwa, ucichną.
Pragniemy podkreślić, iż jesteśmy ludźmi odpowiedzialnymi, a dobro dzieci, zarówno ich zdrowie, jak i radość są zawsze naszym priorytetem.

Ewa Brzykcy
rzecznik prasowy
Urząd Miejski w Nowogardzie”

red.
Powiązane – „Problem z Mikołajem”

Nowogard

Poranna czystka w urzędzie.

Nowogard. Według naszych informacji dzisiaj rano Burmistrz Czapla dokonał niespodziewanych zmian personalnych w urzędzie gminy.

Opublikowane

w dniu

Wiceburmistrzem przestał być Pan Rafiński a zastąpił go Jarosław Hołbubowski. Stanowisko straciła też dotychczasowa sekretarz gminy i szefowa OPS. Te nieoficjalne informacje udało nam się potwierdzić w dwóch niezależnych źródłach.

Red

powiązane – „Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Gmina kupuje 50 tirów ziemi

Nowogard. Nietypowy zakup ogłosiła gmina Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Szuka oferenta, który sprzeda i dostarczy do Żabowa 2 tysiące ton… ziemi. Ma być żyzna, urodzajna i bez zanieczyszczeń, bo posłuży na utwardzenie działki rekreacyjno-sportowej.

red.

powiązane – „Sensacyjny wyrok – nie było podstaw do uniewinnienia”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowogardzki Mc’Donald’s

Nowogard. Wicestarosta potwierdza nieoficjalnie powstanie trzeciej restauracji McDonald’s w powiecie.

Opublikowane

w dniu

W swoim wpisie Tomasz Kulinicz poinformował lakonicznie, że decyzja została już wydana, a obiekt powstanie w okolicy węzła Warnkowo, na obwodnicy Nowogardu w ciągu drogi ekspresowej S6.

red.

powiązane – „Przetarg na stacje i restaurację”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie