Connect with us

Nowogard

List wywołał burzę

Nowogard. Urząd miejski uspokaja opinię publiczna odpowiedzią na list zamieszczony w materiale „Problem z Mikołajem”

Opublikowane

w dniu

Rzeczniki Prasowy urzędu miejskiego w Nowogardzie napisała do nas:

„Przesyłam wyjaśnienie w odpowiedzi na umieszczony na Waszym portalu list od czytelnika. Proszę uprzejmie o zamieszczenie treści załącznika na portalu, być może uda się uspokoić opinię publiczną i „burzę” wywołaną
obawami wyrażonymi w liście:

W związku z pojawiającymi się w mediach głosami krytyki wobec Mikołajek w gminnych przedszkolach pragnę wyjaśnić, że wydarzenie jakie miało miejsce 4.12 zostało zorganizowane zgodnie z wytycznymi sanitarno – epidemiologicznymi.
Burmistrz, jako organ prowadzący ma prawo wejść do gminnej placówki oświaty, tak samo jak dyrektor tej placówki, wychowawca, czy każda inna osoba pracująca w przedszkolu. Gmina i podlegające pod nią placówki oświaty traktowane są jako jeden zakład pracy. Proszę zauważyć, że wszyscy pracownicy Urzędu Miejskiego mają codziennie rano mierzoną temperaturę. Co najważniejsze podczas zabawy mikołajkowej zachowane były środki ostrożności (zdezynfekowane ręce, zasłonięte usta i nos).
Regulamin przedszkoli nie wyklucza wstępu do przedszkoli osób z zewnątrz, a mówi jedynie o ograniczeniach jakie wprowadza dyrektor placówki na czas epidemii. Chodzi o to, aby nikt bez potrzeby nie kręcił się po przedszkolu. Dyrektor natomiast ma prawo organizować każde wydarzenie czy edukacyjne, czy rozrywkowe dla przedszkola z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Mikołajki miały sprawić dzieciom radość, zorganizowaliśmy zabawę wyłącznie dla uciechy najmłodszych. Dzieci bardzo się cieszyły, czekały na Mikołaja, przeżywały jego przyjście i przykro teraz słyszeć tak silny głos niezadowolenia z tego powodu.
Chcieliśmy podarować dzieciom radość, moc pozytywnych emocji w tym trudnym też dla nich czasie. Udało się to, dzieci świetnie zareagowały na Mikołaja, przygotowały z paniami zabawy, a z rodzicami kostiumy. Wspaniale wspominają ten czas, było to dla nich nie lada wydarzenie.
Dlatego mamy nadzieję, że wszelkie głosy krytykujące takie pozytywne akcje czy wydarzenia wnoszące odrobinę radości do życia naszego społeczeństwa, ucichną.
Pragniemy podkreślić, iż jesteśmy ludźmi odpowiedzialnymi, a dobro dzieci, zarówno ich zdrowie, jak i radość są zawsze naszym priorytetem.

Ewa Brzykcy
rzecznik prasowy
Urząd Miejski w Nowogardzie”

red.
Powiązane – „Problem z Mikołajem”

Nowogard

Przebudowa łącznika

Nowogard. Ruszyła przebudowa łącznika pomiędzy dworcem kolejowym, a ul. 700-lecia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zadanie zrealizuje lokalne PRD Nowogard, a ulica, na której nie obowiązuje de facto żadna organizacja ruchu, nie ma chodników, i której nawierzchnia pełna jest dziur, ma się zmienić nie do poznania. Zakres prac jest bardzo rozległy – wykonanie nowych sieci gazowych, wodnych, sanitarnych, potem wybudowanie nowej kanalizacji deszczowej, chodników, nawierzchni, ledowego energooszczędnego oświetlenia, budowa około 30 miejsc parkingowych oraz zatoczki postojowej.
Prace związane z przebudową łącznika mają się zakończyć za rok. Koszt inwestycji to ponad 4,3 mln zł, z czego zdecydowaną większość pokryje dotacja z programu Polski Ład.

red.

powiązane – „Dom Seniora i …”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Będzie smród

Nowogard. Zakład Rolny Giżyno rozpoczął nawożenie gnojowicą.

Opublikowane

w dniu

Według informacji tego zakładu, nawożenie odbywać się do końca marca w okolicach Miętna, Wierzchów i Nowogardu. Firma przeprasza mieszkańców za możliwe „uciążliwości zapachowe”.

red.

powiązane – „Dom Seniora i …”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

245 tys zł na dwa programy

Nowogard. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przekaże gminie środki na programy pod nazwą „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023 oraz „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023.

Opublikowane

w dniu

„Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” to program skierowany do osób niepełnosprawnych, zarówno dorosłych jak i dzieci. Celem rozpowszechnienia usług asystencji osobistej jest zwiększenie szans osób niepełnosprawnych na prowadzenie bardziej niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia, dążenie do poprawy funkcjonowania osoby niepełnosprawnej w jej środowisku oraz włączenie jej w życie społeczne – dotacja 217 096,80 zł.

„Opieka wytchnieniowa” to program skierowany do opiekunów osób niepełnosprawnych, zarówno dorosłych jak i dzieci. Głównym zadaniem programu jest odciążenie członków rodzin lub opiekunów poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa – dotacja 27 744,00 zł.

Programy całkowicie finansowane ze środków Funduszu Solidarnościowego. Zadanie realizowane będzie przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogardzie.

red.

powiązane – „Dom Seniora i …

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie