Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Lewacka strona „Ludzkiej Mozaiki”

Od 23 sierpnia przez tydzień mieszkańcy Goleniowa będą mogli uczestniczyć w wielkim festiwalu „Teatru Brama” – „Ludzka Mozaika”. Wśród dziesiątków wydarzeń znajdziemy również te wyraźnie sprofilowane ideologicznie – w tym warsztaty „Makijaż Drag Queen” – oraz dowiemy się, jak zadbać o osoby LGBT w miejscu pracy.

Opublikowane

w dniu

Wszystko to w tzw. strefie kontaktu, która ma zaistnieć jako pomysł „Bramy” na interakcje ze społecznością. To 8 dni i 8 tematów – komunikacja, rodzina, środkowisko naturalne, zdrowy tryb życia, IT i nowe technologie, LGBT, migracja na świecie i patriotyzm. Mają to być spotkania, dyskusje i otwarte warsztaty na terenie amifiteatru o poźnym poranku. Jak czytamy w oficjalnej informacji o festiwalu, celem strefy kontaktu ma być wymiana poglądów.

Problem w tym, że moderatorzy i wykladowcy w tej strefie maja poglądy wyraźnie lewicowe, albo lewackie. Nie znajdziemy tam – choćby dla elementarnej równowagi – ani jednego nazwiska z szeroko pojętej prawej strony dyskursu. Wprawdzie „Brama” nigdzie nie podaje biogramów zaproszonych moderatorów i dyskutantów, ani treści ich działań, ale ci, których dossier można odnaleźć w sieci, to ludzie o wyraźnie lewicowych poglądach jak Sebastian Gojdź, Czesław Mozil, czy niejaki Łukasz Rembas znany jako Drag Queen Adelon.

Najbardziej jednostronny jest dzień poświęcony LGBT, w którym przed i po południu dowiemy się po co paradować (pewnie chodzi o tzw. Parady Równosci”?), poznamy historię Leny opowiedzianą przez ludzi ze szczecińskiej Lambdy (działacze LGBT), ktoś z fundacji Pro Diversity (działacze LGBT) pouczy nas jak dbać o osoby LGBT w pracy, wreszcie niejaki Adelon najpierw pokaże nam jak ucharakteryzować się na Drag Queen, a wieczorem w performance „Drag Queen Lip-Sync Drama” ujrzymy (chyba?) jak Drag Queen śpiewa z playbacku.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie