Connect with us

Aktualności

Leśny maraton dał w kość

Mocno dała biegaczom w kość nasiąknięta wodą, grząska trasa Maratonu Puszczy Goleniowskiej, który odbył się dzisiaj w Kliniskach Wielkich. Ale impreza – jedyna taka w okolicach Szczecina – wypadła fantastycznie.

Opublikowane

w dniu

Trasa maratonu poprowadzona została leśnymi duktami w pobliżu siedziby Nadleśnictwa Kliniska, na starcie stanęło blisko stu pięćdziesięciu długodystansowców z całego regionu. Część z nich biegła na 10 km, inni na 20, a głównym daniem był pełen dystans maratoński. Ten ostatni jako pierwszy, po 3 godzinach i 18 sekundach, pokonał Radosław Piwowarski z Gryfina. Było ciężko, nogi grzęzły w zlanym dzień wcześniej deszczem gruncie, bieg utrudniał też piach – mówił chwilę po minięciu linii mety, ale imprezę ocenił na piątkę z plusem. Podobnie zresztą jak inni jej uczestnicy. Trudno zresztą się temu dziwić, bo trasa była znakomicie oznakowana, w kilku miejscach rozstawione były punkty z napojami i przekąskami, wszyscy dostali bogate pakiety startowe oraz drewniane – a jakże – pamiątkowe medale, za linią mety do dyspozycji był prowizoryczny punkt odnowy biologicznej. Co ważne, kliniski bieg okazał się dla wielu biegaczy świetną okazją do maratońskiego debiutu. Niektórzy z nich, jak Mariusz Gess z Goleniowa, już zapowiadają kolejne starty.

W biegu głównym Maratonu Puszczy Goleniowskiej wzięło udział sześć pań. Najszybsza okazała się Jolanta Puchalska z Gryfina. Najlepszy z lokalnych biegaczy był Robert Kopcewicz z Goleniowa, który zajął drugie miejsce.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie