Connect with us

Aktualności

Leczą po staremu

NOWOGARD. Wstęga przecięta trzy tygodnie temu, nowy szpital stoi jednak pusty. Nie ma pieniędzy na jego wyposażenie.

Opublikowane

w dniu

Na otwarciu dyrektor Lembas i burmistrz Czapla zapowiadali, że w ciągu dwóch tygodni pacjenci i działalność medyczna zostaną przeniesieni ze starego szpitala do nowego budynku. Minęły trzy tygodnie, nowy szpital stoi pusty, przeniesiono do niego jedynie poradnię chirurgiczną.

Jak się dziś dowiedzieliśmy, szpitalowi brak jest pieniędzy na zakup sprzętu medycznego. Będzie musiał zaciągnąć co najmniej 1.2 mln zł kredytu, który poręczy gmina Nowogard. Decyzja o poręczeniu musi zapaść w formie uchwały Rady Miejskiej. W programie obu nadzwyczajnych sesji, jakie odbyły się w czwartek, takiego punktu nie było. Temat poczeka więc co najmniej do najbliższego posiedzenia rady.

Poręczenie kredytu obciąży budżet gminy, który i bez tego jest w złej kondycji. Trudno jednak sobie wyobrazić, by po wybudowaniu szpitala za 20 milionów złotych władze gminy nie zdecydowały się na dodatkowe 5 procent zadłużenia. Burmistrz deklarował przecież niedawno, że zdrowie mieszkańców gminy jest najważniejsze.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie