Connect with us

Aktualności

Łaźnia w OSiR?

Ponieważ burmistrz Robert Krupowicz dwukrotnie publicznie zobowiązał się do umieszczenia w tegorocznym budżecie gminy Goleniów budowy/zakupu miejskiej łaźni dla bezdomnych, ze zdziwieniem zauważyliśmy brak tej inwestycji w tym dokumencie.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Dlatego zapytaliśmy rzecznika prasowego burmistrza o przyczyny tego braku. Oto jego odpowiedź:

Sprawa łaźni dla bezdomnych prawdopodobnie zostanie załatwiona bez konieczności angażowania poważnych środków budżetowych, dlatego w budżecie Gminy Goleniów na rok 2019 nie rezerwowano środków na ten cel. Można wykorzystać istniejące łaźnie na terenie OSiR w Goleniowie. Nie ma przeszkód, by w godzinach przedpołudniowych w dni robocze udostępniać je potrzebującym. Konieczne jest jedynie przebudowanie instalacji grzewczej tak, by zapewniała ona większą ilość ciepłej wody, a także zatrudnienie na część etatu pracownika, który zajmowałby się przyjmowaniem chętnych do skorzystania z łaźni i sprzątaniem oraz dezynfekcją obiektu w godzinach, kiedy byłby on udostępniany potrzebującym. Dyrektor OSiR przebywa obecnie na urlopie wypoczynkowym. Po jego powrocie temat zostanie przedyskutowany i będą podjęte stosowne decyzje.

Cezary Martyniuk
inspektor ds. Komunikacji Społecznej
w UGiM Goleniów

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Spalarnia nie musi być w Goleniowie, ale Goleniów ma najlepszą lokalizację – mówi Chrzanowski.

Goleniów. Przewodniczący CZG R-XXI Jacek Chrzanowski opowiada o planach powstania w Goleniowie czystej spalarni odpadów.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Około 20 tysięcy ton frakcji odpadów ma rocznie do spalenia związek 27 gmin, do którego chce przystąpić gmina Goleniów. Goleniów ma pomiędzy bazą PGK, a PEC odpowiednią lokalizację. Ale w grę wchodzi także Łobez, Świnoujście i Drawsko. To nie jedyne plany jakie z gmina Goleniów wiąże R-XXI. Więcej o spalarni, jej technologii, samym R-XXI i jego planach inwestycyjnych oraz koncepcji udziału gminy Goleniów w związku i korzyściach z tego płynących, mówi w rozmowie obok przewodniczący Chrzanowski.

red.

powiązane – „Termiczna obróbka odpadów w Goleniowie?”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czekamy na zaproszenie od burmistrza

Goleniów. Mieszkańcy okolic ulicy Metalowej nie rezygnują z walki o nowa ulicę, a burmistrz mówił o nowym dofinansowaniu jej budowy.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Ich przedstawicielka Irena Henkelman, spotkała się z radnymi. Co mówiła radnym oraz bezpośrednio na zatłoczonej ulicy prezentujemy w materiale filmowym obok.
Na samej sesji przed zwolnieniem chorobowym burmistrz Robert Krupowicz niespodziewanie poinformował, że jest możliwość zwiększonego dofinansowania tej budowy ze środków zewnętrznych.

red.

powiązane – „Metalowa dofinansowana

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Rok szkolny inaczej

Goleniów. Zachodniopomorski Kurator Oświaty mówi nam o rozpoczynającym się we wtorek roku szkolnym.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Magdalena Zarębska-Kulesza potwierdza, że praktycznie w każdej szkole może być nieco inaczej, bo wiele zależy od decyzji dyrektora placówki. To bowiem dyrektorz mają decydujący wpływ na organizacje zająć w nowym roku szkolnym w czasie obostrzeń wynikających z pandemii. Jednak rodzice też nie stracili uprawnień do kontrolowania tego, co się teraz w szkołach będzie działo. Więcej – patrz nagranie.

red.

powiązane – „Matury w powiecie

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie