Connect with us

Aktualności

Łaźnia w OSiR?

Ponieważ burmistrz Robert Krupowicz dwukrotnie publicznie zobowiązał się do umieszczenia w tegorocznym budżecie gminy Goleniów budowy/zakupu miejskiej łaźni dla bezdomnych, ze zdziwieniem zauważyliśmy brak tej inwestycji w tym dokumencie.

Opublikowane

w dniu

Dlatego zapytaliśmy rzecznika prasowego burmistrza o przyczyny tego braku. Oto jego odpowiedź:

Sprawa łaźni dla bezdomnych prawdopodobnie zostanie załatwiona bez konieczności angażowania poważnych środków budżetowych, dlatego w budżecie Gminy Goleniów na rok 2019 nie rezerwowano środków na ten cel. Można wykorzystać istniejące łaźnie na terenie OSiR w Goleniowie. Nie ma przeszkód, by w godzinach przedpołudniowych w dni robocze udostępniać je potrzebującym. Konieczne jest jedynie przebudowanie instalacji grzewczej tak, by zapewniała ona większą ilość ciepłej wody, a także zatrudnienie na część etatu pracownika, który zajmowałby się przyjmowaniem chętnych do skorzystania z łaźni i sprzątaniem oraz dezynfekcją obiektu w godzinach, kiedy byłby on udostępniany potrzebującym. Dyrektor OSiR przebywa obecnie na urlopie wypoczynkowym. Po jego powrocie temat zostanie przedyskutowany i będą podjęte stosowne decyzje.

Cezary Martyniuk
inspektor ds. Komunikacji Społecznej
w UGiM Goleniów

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie