Connect with us

Kultura

Lato przeniesione na… jesień

Nowogard. Po wielu dyskusjach organizatorzy zdecydowali się na przeniesienie tegorocznej edycji Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” na jesień tego roku.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak piszą, niestety nie uda się w tym roku zorganizować festiwalu zgodnie z wcześniejszymi planami, ale mimo niesprzyjających warunków bardzo chcą doprowadzić do odbycia się 24. edycji „Lata z Muzami”.
Będzie więc tegoroczna 24. edycja nieco skromniejsza pod względem programowym. Prace nad nowym kształtem tegorocznego „Lata z Muzami” już trwają i jeśli nic nie stanie nam na przeszkodzie to spotkamy się w Nowogardzkim Domu Kultury w październiku tego roku.

red.

powiązane – „Powiat – o ponad milion mniejsze wpływy”

Goleniów

Góralska Msza Święta

Goleniów. Parafia pw. Św. Katarzyny w Goleniowie, zaprasza w sobotę na koncert Folk Kapeli: Góralskie nuty o św. Janie Pawle II

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

11 lipca o godz.18:00 na Mszę Św. Góralską., a po Mszy Św. będziemy mogli wysłuchać specjalnego koncertu Folk Kapeli:  „Góralska Hora” – Nuty góralskie o św. Janie Pawle II.
 
red.

powiązane – „Plenerowa wystawa”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Remont OKiS

Maszewo. Ośrodek Kultury i Sportu w Maszewie ma za sobą mały remont.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Odświeżone ściany, pomalowane grzejniki, drzwi, barierki i wszystkie elementy drewniane na nowy kolor oraz odrestaurowane krzesełka oraz – najważniejsze wymieniony parkiet i nowe płytki.

red.

powiązane – „Giniewska stypendystką marszałka”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Kariera zakończona

Stepnica. W Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy w ubiegły piątek członkini zespołu folklorystycznego „Stepniczanie” – Pani Róża Masłowiec, zakończyła swoją artystyczną pracę twórczą w zespole.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Do zespołu wstąpiła 16 czerwca 1997r. czyli dokładnie 23 lata temu. Sumiennie przychodziła na próby i uczestniczyła w niezliczonej ilości występów zarówno konkursowych jak i festiwalowych. Niejednokrotnie uświetniała wraz z zespołem uroczystości gminne. Jak sama mówi „ile to ja miejsc zwiedziłam z zespołem”. Uroczystość, ze względu na ograniczenia epidemiologiczne, odbyła się w gronie zespołu i pracowników GOKu. Burmistrz Andrzej Wyganowski wręczył Pani Róży upominek z dedykacją oraz piękny bukiet kwiatów. Różany bukiet, w imieniu pozostałych zgromadzonych wręczył obecny kierownik zespołu – Pan Andrzej Lubczyński. Pracownicy GOK-u przygotowali niewielki słodki poczęstunek oraz upominki związane z pracą Pani Róży.
Bohaterka spotkania nie kryła łez wzruszenia, gdyż wszystkie przygotowania odbywały się w tajemnicy przed nią. Pani Róża przybyła na swoją ostatnią próbę z pysznym ciastem drożdżowym własnego wypieku, gdyż tak zaplanowała się rozstać z zespołem. Podczas uroczystości był czas na miłe wspomnienia i radosne anegdoty dotyczące wyjazdów. Pani Róża obiecała na koniec pomóc w spisywanej przez GOK historii zespołu, która ukaże się w formie książki, a zostanie wydana na 40 lecie „Stepniczan”.

red.

powiązane – „Kotwice dla Stepnicy”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie