Connect with us

Kultura

Lato przeniesione na… jesień

Nowogard. Po wielu dyskusjach organizatorzy zdecydowali się na przeniesienie tegorocznej edycji Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” na jesień tego roku.

Opublikowane

w dniu

Jak piszą, niestety nie uda się w tym roku zorganizować festiwalu zgodnie z wcześniejszymi planami, ale mimo niesprzyjających warunków bardzo chcą doprowadzić do odbycia się 24. edycji „Lata z Muzami”.
Będzie więc tegoroczna 24. edycja nieco skromniejsza pod względem programowym. Prace nad nowym kształtem tegorocznego „Lata z Muzami” już trwają i jeśli nic nie stanie nam na przeszkodzie to spotkamy się w Nowogardzkim Domu Kultury w październiku tego roku.

red.

powiązane – „Powiat – o ponad milion mniejsze wpływy”

Kultura

Wehikuł czasu

Kultura. „Wehikuł czasu, szalone lata 60” – koncert w niedzielę.

Opublikowane

w dniu

Stowarzyszenie Per Musicam wraz z Goleniowski Dom Kultury zabiorą nas w muzyczną podróż w czasie do lat 60-tych. W Ameryce rządził Elvis Presley, Beatlesi rzucili na kolana cały świat. W Polsce tworzyli Skaldowie, Trubadurzy, Breakout, Czesław Niemen, Karin Stanek.

Niedziela, 24 września, godz. 16.00 👉 sala koncertowa GDK
bilety: 35/ 30 grupowy (od 5. osób) do nabycia w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Goleniowie oraz w dniu koncertu w GDK

red.

powiązane – „Jubileuszowe koncerty”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Jubileuszowe koncerty

Kultura. 30 – lecie działalności obchodzi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej Ina.

Opublikowane

w dniu

Koncerty, w których byli i obecni członkowie zespołu INA odkryją przed nami swoje „Fascynacje Folklorem”, odbędą się dzisiaj i jutro:

  • 21 września, godz. 18:00 | RAMPA KULTURA | Koncert Jubileuszowy „Fascynacje Folklorem”
  • 22 września, godz. 18:00 | RAMPA KULTURA | Koncert Jubileuszowy „Fascynacje Folklorem” wraz z częścią oficjalną.

red.

powiązane – „SŁOWIANKI nagrodzone”

Kontynuuj czytanie

Kultura

„Krzyk” we Włoszech

Kultura. TEATR KRZYK REPREZENTUJE POLSKĘ I NASZ REGION NA MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU TEATRALNYM WE WŁOSZECH.

Opublikowane

w dniu

Od ponad tygodnia maszewski Teatr przebywa na południu Włoch w Oliveto Citra (region Campania, prowincja Salerno). Krzyk został zaproszony do Włoch, jako laureat Grand Prix, które zdobył na tym festiwalu rok wcześniej.
Teatr Krzyk pokazał na Festiwalu „HEJ, TY” w reżyserii Anny Giniewskiej i Marka Kościółka. W spektaklu grają studentki Akademii Sztuki w Szczecinie Nikola Palej oraz Aleksandra Czubińska.

Marek Kościółek przeprowadził również autorskie warsztaty z uczestnikami Festiwalu i wziął udział razem z Nikolą Palej w panelu dyskusyjnym (w centrum miasteczka). Dyskutowano m.in. o XX letniej pracy w Teatrze Krzyk. Marek i Nikola podzielili się również tym, jak wygląda obecna przestrzeń kulturalna w naszym regionie i jak finansowana jest kultura i organizacje pozarządowe. Ale najważniejsza była rozmowa o tatrze, inspiracjach i autorskiej metodzie pracy.
Teatr Krzyk nawiązał również wstępne porozumienie o współpracy z południowo koreańskim teatrem Beoksugol di Tongyeong, który gościł na festiwalu, a który został założony w Seulu w roku 1981.

Poza Festiwalem „Krzyk” bierze udział we Włoszech także w Międzynarodowym projekcie teatralnym razem z ekipami z Włoch, Litwy, Łotwy i Rumunii. Marek Kościółek i Marcin Pławski (obaj z Teatru Krzyk) przygotowują z jedną grupą pokaz warsztatowy, który zostanie pokazany w najbliższy piątek w ruinach zamku na wzgórzu miasteczka.
Projekt jest realizowany z programu Erasmus+ na rzecz kształcenia i szkolenia młodzieży.

Foto: Organizatorzy

red.

powiązane – „Przemocze wyróżnione”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie