Connect with us

Aktualności

Kwintesencja wędkarstwa

Dwie trocie o długości 69,6 cm oraz 57,5 cm dały Witoldowi Świtalskiemu z wielkopolskiego Gostynia zwycięstwo w tegorocznych zawodach wędkarskich Troć Iny, które odbyły się w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Siódma już edycja turniej w łowieniu szlachetnych odmian ryb – troci i łososia – rozpoczęła się w sobotę, a kontynuowana była dzisiaj. O puchar Burmistrza Gminy Goleniów i cenne nagrody rzeczowe rywalizowało 110 wędkarzy z całej Polski. Najlepszym z nich okazał się właśnie debiutujący w imprezie wielkopolanin, który jako jedyny złapał dwie trocie – a o zwycięstwie decydowała łączna długość zdobyczy. Jak mówi sam Witold Świtalski, szczególnie efektowna była walka ze złowionym w sobotę srebrniakiem, czyli rybą dopiero wchodzącą do rzeki, znacznie cięższą i silniejszą niż schodzący z tarła kelt.

"Kwintesencja wędkarstwa", mówił chwilę przed dekoracją. "Były skoki nad wodę, hol trwał chyba siedem minut, super sprawa. Złowionego dzisiaj kelta po prostu wyciągnąłem, bez żadnej walki. A impreza świetna, na pewno za rok przyjadę znowu".

Łącznie podczas zawodów złowiono dziesięć troci, co ważne – trzy z nich wróciło do rzeki.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie