Connect with us
  • zostań pracownikiem Lidla
  • https://www.zabka.pl/franczyza

Przybiernów

Kwiaty od Agencji

Przybiernów. Kilkaset chryzantem wykupionych niedawno przez goleniowski oddział ARiMR trafiło do gminy Przybiernów.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zostały przekazane gminie nieodpłatnie i teraz dekorują wiele miejsc w Przybiernowie i okolicznych wsiach. W naszym powiecie Agencja wykupiła w związku z zamknięciem cmentarzy na 1 listopada ok. 5 tys. sztuk chryzantem.

red.

powiązane – „Chryzantemy wykupione”

Przybiernów

Siłownia w Czarnogłowach

Przybiernów. Gmina uzyskała dofinansowanie na zakup i instalacje siłowni plenerowej.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Powstanie w Czarnogłowach, a wszystko dofinansuje urząd marszałkowski kwotą 20 tys zł. Całkowita wartość projektu to 54 tys zł.

Ponad 80 zachodniopomorskich samorządów skorzysta ze środków urzędu marszałkowskiego przeznaczonych na modernizację lokalnej infrastruktury sportowej. Władze samorządu województwa zabezpieczyły na ten cel 1,5 mln zł. Dzięki tym środkom możliwe będą remonty boisk sportowych, stadionów piłkarskich, sal gimnastycznych, siłowni plenerowych czy hal sportowych. Na obiektach pojawi się nowe ogrodzenie, zakupiony będzie lepszy sprzęt, zmieni się podłoże, odnowione zostaną szatnie oraz nastąpi montaż nowoczesnego oświetlenia.

Wnioski o dofinansowanie inwestycji można było składać do końca lutego 2021 roku. O fundusze aplikowały samorządy gminne lub powiatowe z województwa zachodniopomorskiego. Maksymalne wsparcie wyniosło do 50% wartości kosztów inwestycji, lecz nie więcej jednak niż 20 tys. zł. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu. Dotacja musi być wykorzystana do końca grudnia br.

red.

powiązane – „Piękna droga wspomagająca”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

S3 – Otwarcie odcinka Miękowo-Brzozowo

Przybiernów. Dzisiaj został oficjalnie otwarty nowy odcinek drogi ekspresowej S3 pomiędzy Miękowem, a Brzozowem.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Wprawdzie już od kilkunastu dni odbywa się na nim normalny ruch, ale dopiero dzisiaj rano trasa została oficjalnie otwarta. Stało się to na terenie MOP Przybiernów (patrz zdjęcie) z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, wojewody Zbigniewa Boguckiego i dyrektora szczecińskiego oddziału GDDKiA Łukasza Lendnera. Wykonawcą inwestycji jest Budmimex, który wybudował ten odcinek S3 w dwa lata.
Ostatnim brakującym fragmentem drogi ekspresowej S3 na Pomorzu Zachodnim jest odcinek od Świnoujścia do obwodnicy Troszyna. Ten ponad 30-kilometrowy odcinek ma być gotowy w połowie 2024 roku.

red.

powiązane – „Piękna droga wspomagająca”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Węzeł Babigoszcz

Przybiernów. Od kilku dni ruch na węźle Babigoszcz odbywa się już po nowej S3.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Na odcinku Miękowo-Przybiernów w obie strony można już jechać nowa trasą wszystkimi pasami. Jak podaje GDDKiA, jesteśmy coraz bliżej zakończenia S3 na odcinku Brzozowo-Miękowo. Przed nami kolejne zmiany organizacji ruchu na tej drodze, dlatego kierowcyjadący tam są proszeni o szczególną ostrożność.

red.

powiązane – „Piękna droga wspomagająca”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie