Connect with us

Nowogard

Kwatera za 15 mln zł

Nowogard. W poniedziałek Zarząd Celowego Związku Gmin R-XXI podpisał z Zakładem Techniki Ochrony Środowiska FOLEKO Sp. z o. o. z siedzibą w Świdnicy umowę na budowę kwatery składowiska odpadów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje CZG R-XXI, do którego należą wszystkie gminy naszego powiatu, chodzi o odpady inne niż niebezpieczne i obojętne – to rozbudowa o następną kwaterę w Słajsinie wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w ramach rozbudowy Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie.

Wartość umowy to 11.918.000,00 zł netto (14.659.140,00 zł brutto)

Zakres umowy obejmuje:

  • Budowa kwatery składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne (rozbudowa o następną kwaterę) wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w ramach rozbudowy Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie
  • Budowa zbiornika na odcieki wraz z infrastrukturą towarzyszącą
  • Urządzenie pasa zieleni izolacyjnej dla budowy kwatery składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne wraz z niezbędną infrastrukturą

Termin zakończenia zadania: 11 listopada 2021 r. Powierzchnia nowo wybudowanej kwatery: 6,25 ha. Pojemność: 574.000 m3.Przewidywany czas eksploatacji: 14 lat.

red.

powiązane – „Śmieci ogrzeją Goleniów?”

Nowogard

Poranna czystka w urzędzie.

Nowogard. Według naszych informacji dzisiaj rano Burmistrz Czapla dokonał niespodziewanych zmian personalnych w urzędzie gminy.

Opublikowane

w dniu

Wiceburmistrzem przestał być Pan Rafiński a zastąpił go Jarosław Hołbubowski. Stanowisko straciła też dotychczasowa sekretarz gminy i szefowa OPS. Te nieoficjalne informacje udało nam się potwierdzić w dwóch niezależnych źródłach.

Red

powiązane – „Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Gmina kupuje 50 tirów ziemi

Nowogard. Nietypowy zakup ogłosiła gmina Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Szuka oferenta, który sprzeda i dostarczy do Żabowa 2 tysiące ton… ziemi. Ma być żyzna, urodzajna i bez zanieczyszczeń, bo posłuży na utwardzenie działki rekreacyjno-sportowej.

red.

powiązane – „Sensacyjny wyrok – nie było podstaw do uniewinnienia”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowogardzki Mc’Donald’s

Nowogard. Wicestarosta potwierdza nieoficjalnie powstanie trzeciej restauracji McDonald’s w powiecie.

Opublikowane

w dniu

W swoim wpisie Tomasz Kulinicz poinformował lakonicznie, że decyzja została już wydana, a obiekt powstanie w okolicy węzła Warnkowo, na obwodnicy Nowogardu w ciągu drogi ekspresowej S6.

red.

powiązane – „Przetarg na stacje i restaurację”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie