Connect with us

Aktualności

Kwatera główna plastyka?

Znalezienie spokojnego kąta dla byłego plastyka miejskiego dość niespodziewanie stało się jednym z priorytetów nowej koalicji PSL-PO w powiecie. Powiatowa koalicja wymyśliła, że owym spokojnym kątem może być „żółty domek” – gminna instytucja.

Opublikowane

w dniu

Dlaczego powiatowa władza zatroszczyła się o los eks-plastyka miejskiego? Bo Leszek Soroczyński, posiadacz pachnącej jeszcze świeżością legitymacji PSL, jest radnym powiatowym i członkiem zarządu powiatu. Plastykiem już nie jest, bo etat plastyka, jako zbędny, został zlikwidowany. Ale L. Soroczyński jest nadal pracownikiem Urzędu Gminy i Miasta, bo jako radny powiatowy nie może zostać zwolniony bez zgody Rady Powiatu. A tej nie będzie, o czym nieoficjalnie, ale stanowczo poinformowano burmistrza R. Krupowicza.
Wraz z informacją o braku zgody na zwolnienie eks-plastyka przyszła sugestia, że może warto mu poszukać spokojnego kąta, gdzie mógłby przesiedzieć cztery lata, biorąc oczywiście co miesiąc przysługujące mu za „pracę” pieniądze. Nie wiadomo, kto wymyślił „żółty domek”, niewykluczone, że sam zainteresowany. W każdym razie, temat jest aktualny.
Burmistrz Robert Krupowicz potwierdził nam, że takie właśnie rozwiązanie mu sugerowano. Jak powiedział, żadnej decyzji nie podjął i nie ma zamiaru spieszyć się z jej podjęciem. Na razie L. Soroczyński jest zatrudniony w Wydziale Architektury UGiM, od dłuższego czasu jest na zwolnieniu lekarskim. 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie