Connect with us

Goleniów

Kwarantanna – CAL przygotowany

Goleniów. W Centrum Aktywności Lokalnej będzie 49 miejsc na przejście kwarantanny.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gminny portal:”… w powiecie goleniowskim wyznaczonym odgórnie miejscem kwarantanny jest internat w Nowogardzie, przewidziany dla 50 osób. Burmistrz uznał, że trzeba też przygotować takie miejsce w Goleniowie. Właśnie przygotowujemy na ten cel Centrum Aktywności Lokalnej w Goleniowie, będzie tam około 40 miejsc dla osób, które być może będzie należało poddać kwarantannie. Jest kuchnia, zaplecze sanitarne, miejsce na ustawienie łóżek. To dla Goleniowian, którzy z różnych powodów nie będą mogli odbyć kwarantanny w swoich domach, z racji samotności, podeszłego wieku czy z innych przyczyn. Ale może też się okazać, że dwutygodniową kwarantannę będą też musieli odbyć narażeni na kontakt z wirusem SARS-CoV-2 pracownicy instytucji takich jak OPS, Straż Miejska…”

red.

powiązane – „Kwarantanna w internacie”, „Powiatowy sztab kryzysowy

Goleniów

Modernizacja kanalizacji

Goleniów. Rozpoczęły się prace projektowe, które mają na celu rozwiązanie problemu wylewania się ścieków w okolicy ulicy Szczecińskiej podczas ulewnych deszczów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, planowana jest budowa nowej tłoczni w okolicach mostu na ul. Szczecińskiej, która umożliwi przepompowywanie ścieków bezpośrednio do oczyszczalni. Dzięki temu przestaną być zalewane ulice: Szczecińska i Nadrzeczna.

red.

powiązane – 'Krzyż bez Chrystusa’

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Krzyż bez Chrystusa

Goleniów. Ktoś zniszczył figurę Chrystusa na krzyżu stojącym przy komendzie Straży Pożarnej.

Opublikowane

w dniu

Do profanacji doszło 16 kwietnia kwadrans przed godz. 23.00. Według nieoficjalnych informacji, kamera monitoringu zainstalowana przy skrzyżowaniu ulic Adersa i Konopnickiej nie zarejestrowała samego zdarzenia, ale uchwyciła mężczyznę oddalającego się w tym czasie z miejsca gdzie stoi krzyż.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Pogodna przebudowana

Goleniów. Wczoraj odbył się odbiór techniczny ulicy Pogodnej w Kliniskach Wielkich po przebudowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zakres inwestycji obejmował wykonanie nawierzchni jezdni z kostki betonowej i kostki betonowej z rozszerzoną fugą wypełnioną kruszywem, wykonanie zjazdów i chodników z kostki betonowej oraz wykonanie kanału technologicznego. Roboty budowlane zrealizowała firma STERN Dawid Chudziak z Żółwiej Błoci. Całość inwestycji kosztowała 1 246 416,65 zł.
Na inwestycję Gmina Goleniów otrzymała dofinansowanie z PROW w wysokości 738 020,00 zł., co stanowi 63,63% środków kwalifikowanych.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie